Menu

Wernisaż Wystawy Malarstwa „Dokąd”

6 maja 2016 - AKTUALNOŚCI
Wernisaż Wystawy Malarstwa „Dokąd”

W czwartkowe popołudnie galerię Miejskiego Centrum Kultury wypełnili entuzjaści sztuk plastycznych przybyli na wernisaż wystawy pt. „Dokąd”. Współorganizatorem i pomysłodawcą wystawy był p. Sylwester Piędziejewski. Urodzony w Gostyninie artysta obecnie mieszka i realizuje się twórczo w Warszawie. W latach 1989-1994 studiował na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Aneks do dyplomu z malarstwa ściennego w pracowni prof. Edwarda Tarkowskiego. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w 1994r. Od 1997r. pracuje obecnie jako adiunkt I stopnia – w pracowni Technologii i Technik Malarstwa Ściennego. Realizacje malarstwa monumentalnego oraz prace konserwatorskie w Polsce, Rosji i we Włoszech. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, monumentalnym i rysunkiem. Wykonuje także wiele działań z zakresu realizacji malarstwa ściennego oraz konserwacji polichromii m.in. wykonał prace konserwatorskie w Bazylice Katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku oraz w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Brochowie.

Do zaprezentowania swoich prac w galerii MCK zaprosił grupę artystów malarzy związanych z Pracownią Technologii i Technik Malarstwa Ściennego działającą na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Twórcy młodego i średniego pokolenia zaprezentowali prace wykonane w różnych technikach plastycznych – na płótnie, na papierze. Dzieła są próbą odpowiedzi na pytanie, które napotykają wszyscy artyści. Wybór tematu, koloru, techniki, formy czy w końcu powodu malowania. Tytułowe „dokąd?” odnoszą do relacji przestrzennych w rozmaitych ujęciach.

Wybór naszej gostynińskiej galerii nie był przypadkowy – jest to bowiem ważne i otwarte miejsce prezentacji sztuki i indywidualnych postaw artystycznych, wedle słów pomysłodawcy.

Zapraszamy Państwa do odwiedzania wystawy.