Menu

Wystawa fotograficzna Przemysława Zaremby – otwarta

7 kwietnia 2016 - AKTUALNOŚCI
Wystawa fotograficzna Przemysława Zaremby – otwarta

Gostynin wczoraj i dziś, ocalić od zapomnienia

 

Rodowity gostynianin, mąż, ojciec dwuletniej Michaliny. Fotografia jest nieodłączną częścią mojego życia, od najmłodszych lat, tata wprowadzał mnie w tajniki fotografii. Fotografuję od młodości, najpierw była smiena taty, później przyszedł czas na zenita, aparaty kompaktowe i wreszcie nadszedł czas lustrzanki cyfrowej. Fotografowanie jest dla mnie niezwykłą pasją, spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Zdjęcia pomagają na lata zachować wspomnienia i szczegóły wydarzeń, które z biegiem czasu uległyby zatarciu.

Każdy ma dostęp do starych zdjęć można je znaleźć w domu w starym albumie, na strychu, w piwnicy, w muzeum. Spoglądając na stare fotografie można dowiedzieć się jak wyglądało dawnej życie.  Chcę Państwu przedstawić jak wyglądał Gostynin dwadzieścia, trzydzieści lat temu, co obecnie znajduję się w danym miejscu. Dostrzeżemy zmiany jak nasze miasto zmieniało się na przestrzeni lat. Dla osób starszych będą to wspomnienia z dzieciństwa, dla młodzieży lekcja historii o Gostyninie.

Do wystawy pt. „Gostynin wczoraj i dziś”  namówił mnie Dyrektor MCK Pan Krzysztof Zadrożny za co serdecznie dziękuję. Chciałbym podziękować Panu Adamowi Szczerbickiemu za udostępnienie swoich zbiorów, żonie Joannie za wsparcie i merytoryczne uwagi, wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstawania wystawy.

Przemysław Zaremba, lat 39

zaremba plakat