Menu

WERNISAŻ/fotorelacja

13 grudnia 2022 - AKTUALNOŚCI
WERNISAŻ/fotorelacja

Od 13 grudnia 2022 r. można oglądać powstałe na warsztatach prace plastyczne, w Galerii im. Pawła Tencera, w budynku Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. 

Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie ze sztuką. Międzynarodowe warsztaty dla młodzieży w Langenfeld.

Szesnastu uczniów z pięciu krajów europejskich (Langenfeld/Niemcy, Gostynin/Polska, Montale/Włochy, Enis/Irlandia i Senlis/Francja) spotykało się na obozie artystycznym w dniach 9-16 lipca 2022 r. w Langenfeld. Pomysłodawcą było miasto partnerskie Langenfeld, a organizatorami miejscowy Związek Artystów we współpracy z Komitetem Partnerstwa Miasta Langenfeld. Gostynin reprezentowały: Anastazja Różycka, Maja Skibińska, Iga Wawrzyniak i Julia Zajączkowska.

Artyści z wieloletnim doświadczeniem i bogatym dorobkiem, prowadzili każdego dnia dla uczestników, zajęcia warsztatowe w różnych technikach malowania i rysowania. Dając inspiracje i praktyczne wskazówki, wprowadzali adeptów w świat sztuki.  W oparciu o zdobytą wiedzę teoretyczną – poznanie zasad kompozycji, światłocieni, perspektywy czy proporcji, uczestnicy mogli doskonalić swój warsztat, a przede wszystkim tworzyć bezpieczną przestrzeń dla wykazania własnej kreatywności i eksperymentować podczas tworzenia własnych prac. Udział w warsztatach stanowił dla wszystkich doskonały wstęp do szlifowania umiejętności artystycznych i odkrywania fascynacji malarstwem. Organizatorzy zapewnili materiały potrzebne na zajęciach oraz wspaniałe warunki do pracy w atelier miejskiego domu kultury. Nocleg i częściowe wyżywienie zaoferowali mieszkańcy Langenfeld w swoich prywatnych domach.

Komitet Partnerstwa Miasta Langenfeld zatroszczył się o zorganizowanie czasu wolnego. Popołudniami były spotkania i zabawy – zwiedzanie miasta szlakiem dzieł sztuki, narty wodne, grilowanie, zajęcia sportowe w parku, koncert muzyczny, wirtualne gry, czy party w ogrodzie Stephana Meisnera, przewodniczącego Fundacji Partnerstwa Miasta Langenfeld i jego rodziny. Do ratusza na wspólny obiad, a później lody, zaprosił nastolatków zastępca burmistrza Dieter Braschoss.

W ostatnim dniu odbył się wernisaż prac, na który przybyli przedstawiciele władz miasta, rodziny goszczące, artyści i organizatorzy oraz mieszkańcy. Wydarzeniu towarzyszyła niezapomniana atmosfera, pozwalająca przeżyć niezwykłe chwile w gronie rówieśników z różnych krajów Europy. Warsztaty wsparło finansowo miasto Langenfeld oraz sponsorzy prywatni i instytucjonalni.