Menu

Udział Słuchaczy GUTW w Gostynińskim Biegu Zamkowym 2016

15 czerwca 2016 - UTW AKTUALNOŚCI
Udział Słuchaczy GUTW w Gostynińskim Biegu Zamkowym 2016

W dniu 11 czerwca 2016 r. Starostwo Powiatowe zorganizowało po raz pierwszy Gostyniński Bieg Zamkowy.

Na posiedzeniu Rady Programowej GUTW w dniu 04 maja 2016 Piotr Matuszewski, który był osobiście zaangażowany w organizację tego biegu, zaproponował, aby nasi słuchacze zorganizowali stoisko kulinarne, zbierając pieniądze na cele charytatywne. Dyrektor MCK zapewnił, że pracownicy MCK postawią namiot i zapewnią zaplecze. Natomiast Mirosława Muchowicz podjęła się zorganizowania naszych słuchaczy do przyrządzenia produktów na stoisko. Dzięki jej zaangażowaniu część produktów otrzymaliśmy od sponsorów i tak: Staropolska Masarnia w Gostyninie ul. Brzozowa – słonina i mięso, Piekarnia Ozdowskiego w Gostyninie ul. Floriańska i Piekarnia OSKROBA z Celestynowa /Sklep ul. Stodólna/ – chleb, Halina i Andrzej Kondzielewscy – tacki i serwetki.

Panie Maria Matuszewska, Halina Janecka, Bożena Ryfa, Anna Muchowicz, Mirosława Muchowicz, Ewa Drzewiecka z własnych produktów upiekły pyszne ciasta, natomiast Zofia i Mieczysław Pilipczukowie przyrządzili znakomity smalec.

W dniu wydarzenia stoisko zorganizowały i obsługiwały panie: Halina Przybyt, Halina Paluch, Ewa Drzewiecka, Mirosława Muchowicz, Jadwiga Brzezowska, Elżbieta Kaszewska częstując gości pajdą chleba ze smalcem i ogórkiem oraz ciastami z własnej produkcji.

Uzbieraną kwotę 447,84 zł w dniu 14.06.2016 r. przekazano do Starostwa Powiatowego w Gostyninie zgodnie z deklaracją na cele charytatywne tj. na wspieranie rozwoju talentów niepełnosprawnych sportowców ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J.P. II w Gostyninie ul. Krośniewicka 2.

Wszystkim sponsorom oraz słuchaczom GUTW serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji oraz za zaangażowanie się w zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne.

Uczestnik akcji charytatywnej, Słuchacz Zbigniew Przybyt