Menu

STREFA HISTORYCZNA

Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki i w aktywny sposób odkrywać nowe miejsca to RODZINNA DETEKTYWISTYCZNA GRA TERENOWA „ŚLADAMI JAKUBA Z GOSTYNINA” jest propozycją dla CIEBIE. Tu liczy się spostrzegawczość, wyobraźnia, instynkt, ale i logiczne myślenie. Zaproś przyjaciół i wspólnie podejmijcie wyzwanie. Warunkiem uczestnictwa w Grze jest rejestracja Zespołu liczącego od 2 do 4 osób. W grze mogą brać udział osoby dorosłe i młodzież. W każdym Zespole musi być przynajmniej jedna osoba, która ukończyła 14 lat. Zwycięzcy Gry zostaną wyłonieni niezwłocznie po jej zakończeniu, czyli 6 lipca 2019, po godzinie 17:00. Oczywiście czekają na Was nagrody.

Rejestracji można dokonać do dnia 4 lipca 2019 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który pobierzesz ze strony TUTAJ lub przyjdziesz do MBP lub Filii osobiście.

Podróż do przeszłości tej odległej, zatartej przez czas, ale pięknie zatrzymanej w fotograficznych kadrach umożliwi wystawa Gostynin w fotografii – dawniej i dziś przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina. Będzie ona dostępna dla zwiedzających w sobotę i niedzielę Jakubowego Jarmarku na dziedzińcu zamkowym w godzinach trwania wydarzenia.

Druga wystawa proponowana przez MBP nosi tytuł Śladami Jakuba z Gostynina. Jest to ekspozycja powstała na bazie materiałów historycznych związanych z patronem naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie. Dzięki tej wystawie na pewno poznacie bliżej jednego z ważnych dla Gostynina Jakubów i jego życiorys.

Z uwagi na to, że rok 2019 to Rok Stanisława Moniuszki w 200. setną rocznicę urodzin kompozytora zapraszamy na wystawę, która prowadzi przez życie i twórczość Artysty, zatytułowaną Stanisław Moniuszko.

RODZINNY PIKNIK HISTORYCZNY Z GRUPĄ „AMATUM”

Stanowiska:

– Obozowisko historyczne z ekspozycją uzbrojenia z epoki: muszkiety, broń biała i drzewcowa
– Stanowisko łucznicze
– Gry i zabawy plebejskie
– Warsztat mincerza – wybijanie monet
– Warsztaty heraldyczne
– Stanowisko artyleryjskie – kilka typów armat
– Historyczne gry planszowe
– Renesansowa garderoba

Pokazy:

– Pokazy musztry XVI-wiecznej piechoty
– Pokazy żonglerki chorągwiami
– Lekcja żywej historii i pokaz dawnej mody
– Pokaz szermierki szablą polską
– Pokazy i warsztaty tańców renesansowych
– Pokaz artyleryjski