Menu

SREBNE MAŻORETKI

9 czerwca 2016 - AKTUALNOŚCI
SREBNE MAŻORETKI

Dnia 4 czerwca 2016 roku w Gostyninie odbył się II Powiatowy Festiwal Tańca. Mażoretki z Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie zajęły drugie miejsce w kategorii „ZESPOŁY TANECZNE”. Na festiwalu buławistki zaprezentowały fragment musztry paradnej i układ taneczny do utworu Bruno Marsa „Locked Out Of Heaven”.
Grupa mażoretek z Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie funkcjonuje w Miejskim Centrum Kultury od lipca 2015 roku. Wszystkie buławistki: Oliwia Tyrajska, Anna Zajączkowska, Małgorzata Lewandowska, Aleksandra Smardzewska, Barbara Borczyńska, Gabrysia Żółtowska, Eliza Michalska, Wiktoria Michalska, Natalia Mycka to uczennice Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie. Opiekunem grupy jest Joanna Renata Syska. Dziewczęta debiutowały 27 maja 2016 roku podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia działalności Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie.
Należy podkreślić, że na Festiwalu Tańca buławistki po raz pierwszy wystąpiły na dużej scenie. Gratulujemy mażoretkom i życzymy dalszych sukcesów!