Menu

SPOTKANIE AUTORSKIE – KRZYSZTOF MIKLAS

25 kwietnia 2016 - AKTUALNOŚCI, UTW AKTUALNOŚCI
SPOTKANIE AUTORSKIE – KRZYSZTOF MIKLAS
W czwartek gościliśmy w Miejskim Centrum Kultury znanego komentatora telewizyjnego i radiowego Krzysztofa Miklasa. Dziennikarz ma za sobą 30 lat pracy z mikrofonem i kamerą w Polskim Radiu (1978 – 1988) i Telewizji Polskiej (1988 – 2008). Komentował dziesięć igrzysk olimpijskich oraz setki innych imprez w kraju i za granicą, przez 15 lat kierował redakcją programów sportowych i turystycznych w TV Polonia oraz dwa razy był wybierany do Komisji Etyki Dziennikarskiej TVP.

Tematem spotkania, była debiutancka powieść pt. „Przewrotność losu”, ale także kulisy wielkiego sportu i pracy telewizyjnej.

Dodatkowym akcentem był pokaz 40-minutowego filmu dokumentalnego autorstwa Krzysztofa Miklasa pt. „Lądowanie w Oxfordzie” o Alanie Mack-Maćkowiaku, niezwykłym patriocie, żołnierzu, działaczu polonijnym osiadłym po wojnie w Wielkiej Brytanii.

Słowa podziękowania za przybycie do Gostynina i bardzo interesującą prelekcję złożyli dziennikarzowi Burmistrz Gostynina, p. Paweł Kalinowski i Zastępca Burmistrza, p. Paweł Pachniewski.

Opowieść o młodzieńczej, studenckiej miłości osadzonej w realiach 1968 roku i splątanej z politycznymi wydarzeniami tamtego czasu (tzw. wypadki marcowe, histeria antysemicka, najazd wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację) wzbudziła duże zainteresowanie licznie przybyłej publiczności. Oczywiście nie zabrakło możliwości rozmowy z p.Miklasem i nabycia książki z autografem.

Dziękujemy Państwu za udział w spotkaniu.