Menu

PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca 2017 - AKTUALNOŚCI
PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – polskie święto państwowe poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

O godzinie 13:00 przed Komendą Powiatową Policji w Gostyninie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod tablicą poświęconą żołnierzowi Armii Krajowej ppor. Henrykowi Jóźwiakowi ps. „Groźny”. Od godziny 18:00 wydarzenia przeniosły się do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, w którym w Sali widowiskowej odbył się Koncert uczniów, absolwentów i nauczycieli Miejskiej Szkoły Muzycznej. Zaprezentował się Chór Dziecięcy pod kierunkiem p. Katarzyny Lisickiej, akompaniowała p. Grażyna Sukiennik, „Hymn Inki” i inne autorskie kompozycje wykonała solistka-absolwentka Natalia Smyczyńska. We wzruszający i zarazem podniosły nastrój przeniósł publiczność duet pedagogów, p. Monika Mulska, wokalistka wraz z akompaniującym p. Piotrem Frąsiem wykonując przepiękną interpretację „Czerwonych maków”. Następnie zaprezentowany został komentarz historyczny do wystawy prezentowanej w holu MCK pt. „Funkcjonariusze Policji Państwowej – Cichociemni Żołnierze AK”. Wygłosił go nadkom. Zbigniew Bartosiak p.o. Dyrektora Biura Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji. Ostatnim punktem programu była projekcja filmu „Historia o Was już nie milczy. Wyklęci – Ziemia Gostynińska”.

Z tego miejsca kierujemy szczególne słowa podziękowania do Dyrekcji i Uczniów I L.O. PUL w Gostyninie za wsparcie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

zdj. UM Gostynin, gostynin24.pl