Menu

Nie taki on-line straszny #plastykairekodzieło /Portret Babci

19 stycznia 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #plastykairekodzieło /Portret Babci

Dzień dobry,

Dzień Babci i Dzień Dziadka już niebawem!

W tym roku, przygotujcie się na niego wyjątkowo, obdarujcie swoje babcie i dziadków jak nigdy. Podarujcie im kilka własnoręcznie wykonanych prezentów, takie są najlepsze i stanowią piękną pamiątkę.

Proponuję Wam stworzenie spersonalizowanego portretu. We wzorze jest to portret babci, ale kierując się nim, zrobicie również analogiczny portret Waszego dziadziusia.

Umieśćcie na nim, coś, co wasza babcia lub dziadek lubią lub czym się się interesują. Moja sportretowana babcia posiada podobiznę swojego kotka Felka i telefon, żeby dzwonić do swoich ukochanych wnuków

Potrzebne materiały: kolorowy karton/brystol, klej, mazaki/kredki, serwetka lub biały karton do wycięcia ramki, waciki lub wata na włosy, może być też bibuła lub wełna, kolorowe kartki lub wycinanki, ołówek, nożyczki.

Wykonanie: z serwetki wycinamy środek, pozostawiając samą koronkę. Przyklejamy, tworząc ramkę naszego portretu. Wewnątrz, umieszczamy wizerunek babci lub dziadka. Wycinamy z papieru buzię, tułów, przyklejamy włosy. I babcia gotowa. Rysujemy i doklejamy przedmioty, które nasza babcia lubi, potem ozdabiamy według uznania. Owijamy w papier, przewiązujemy wstążką i ofiarujemy kochanej babci w dniu 21 stycznia.

Pozdrawiam

Anna Milewska