Menu

Nie taki on-line straszny #plastykairekodzielo /opaska zajączek

24 marca 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #plastykairekodzielo /opaska zajączek

Zajączek – opaska

W okresie okołowielkanocnym spotkać je można niemal wszędzie – na tradycyjnych, przesyłanych bliskim kartkach, gdzie dumnie prężą wąsiki w otoczeniu kolorowych pisanek i puchatych bazi, w sklepach, w formie ozdób, a także wykonane mniej lub bardziej z czekolady: zawinięte w świecące sreberka, czekające niecierpliwie na odgryzienie uszu i schrupanie do samego ogonka, przepyszne jak nigdy wcześniej i potem. Chodzi, oczywiście o zajączki! Choć ich symbolika wywodzi się z czasów przedchrześcijańskich, to wrosły i wpisały się w tradycję świąteczną, nierozerwalnie.

Proponuję Wam dzisiaj wykonanie prostej opaski na głowę w formie zajączka.

Będziecie potrzebować: kawałek brystolu w kolorze szarym (lub innym, zajączki mogą być też w innym kolorze), kolorowe kartki do ozdobienia uszu i zrobienia pyszczka, czarny brystol/wycinanka/mazak do wąsików. Oprócz tego: klej, nożyczki, ołówek, linijka.

Wykonanie:

Z szarego brystolu wycinamy pasek o szerokości około 4-5 cm. Docinamy tak, by opaska pasowała do obwodu głowy. Sklejamy. Wycinamy drugi pasek (może być o 1 cm węższy od opaski), przecinamy na pół, rysujemy i docinamy zaokrąglone końcówki uszu. Z kolorowych kartek wycinamy zajęczą mordkę, przejaśnienia uszu, nosek, wąsiki, oczy i zęby. Całość sklejamy ze sobą i ozdabiamy według uznania. Opaska gotowa!

Miłego tworzenia

Anna M.