Menu

Nie taki on-line straszny #plastykairekodzielo /Fakturowane, zimowe obrazki

4 lutego 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #plastykairekodzielo /Fakturowane, zimowe obrazki

Proponuję Wam dzisiaj wykonanie fakturowanych obrazków w zimowym stylu.

Materiały: niebieski lub granatowy brystol, mocny klej typu Wikol lub Magic, pędzelek, ołówek, mąka, sól, cukier lub kasza manna do wysypywania wzorów oraz pomysł na zimową scenerię. Można użyć brokatu i kolorowych farb do ozdobienia obrazka, jeśli chcecie.

Wykonanie:

Na kolorowej kartce szkicujemy wymyślony przez siebie, zimowy obrazek. Pomyślcie, za co najbardziej lubicie zimę. Może będzie to zjeżdżanie na sankach, jazda na łyżwach, bitwa na śnieżne kule czy oglądanie spadających płatków śniegu, roztapiających się nam na zmarzniętym nosie. A może jeszcze coś innego?

Wzór narysowany ołówkiem, dokładnie, po liniach smarujemy klejem, używając pędzelka. Jeśli macie klej Magic, pędzelek nie będzie Wam potrzebny, gdyż posiada on specjalną, cienką końcówkę. Na mokry klej, wysypujemy cukier, sól, mąkę lub kaszę mannę. Można pomieszać te wszystkie składniki. Odkładamy do wyschnięcia. Na koniec, można pomalować całość farbami. Wyschnięta faktura jest wypukła. Zamknijcie oczy i spróbujcie paluszkami, bez podglądania, odtworzyć kształt Waszej zimy.

Miłej zabawy!

Anna Milewska