Menu

Nie taki on-line straszny #nieznamnudy

19 listopada 2020 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #nieznamnudy

#nieznamnudy
Hej dzieciaki, dzień dobry dorośli. Z tej strony Gosia z eMCeKu. Pod #nieznamnudy znajdziecie krótkie inspiracje na pogonienie nudy z Waszych domów. Będzie wesoło, kreatywnie i różnorodnie. 

Na pierwszy ogień wrzucamy zabawy z igłą i nitką. 
Co potrzebuje dziecko:
*Wyobraźni
*Dorosłego
*Wiary w siebie
Co potrzebuje dorosły:
*Wyobraźni
*Dziecka
*Wiary w dziecko
*Igły i nitki
*Za małego ubrania/niepotrzebnej szmatki
*Waty (mogą też być waciki, wełna, skrawki materiału)
*Kleju
*Wszystkiego tego czym można ozdobić dzieło. (Pompony, guziki, karton, koraliki, ziele angielskie… Co macie pokażcie dziecku, ono da radę ?)


Krok 1 – niech dziecko wymyśli co chce uszyć, z baaaardzo delikatnym nakierunkowaniem, że musi to być coś łatwego. (Tu wymyśli zapewne coś czego rodzic nie potrafi ?). Spokojnie. Uwierzcie, że dziecko ma dużo bardziej rozbujaną wyobraźnię niż my. Można zacząć od poduszki dla lalki, kołdry dla misia, czy stwora-potwora. Wytnij kształt zabawki.
Krok 2 – daj dziecku nawlec nitkę na igłę. Pomóż jeśli jest potrzeba, pokaż, że dla Ciebie to też nie łatwa robota. Zrób supełek.
Krok 3 – pokaż jak dziecko może szyć (fastryga czy na okrętkę, czy łączone).  Dostosuj do wieku, zaufaj, poprawiaj gdy zaplącze, ale nie rób ZA dziecko. Zostaw „kieszonkę” na watę.
Krok 4 – wypełnienie z waty i zaszycie do końca.
Krok 5 – Ozdabianie wedle uznania.


Pamiętajcie, że nie musi to być idealna zabawka. Jej największą zaletą jest to, że wykonało ją dziecko. Dzięki temu zabawka będzie najwspanialszą na świecie.