Menu

MAŻORETKI, MOTOCYKLE i DRÓB…

7 października 2020 - AKTUALNOŚCI
MAŻORETKI, MOTOCYKLE i DRÓB…
Mażoretki LIBRA Gostynin wzięły udział w Spotkaniu Motocyklowym, które odbyło się 3 października 2020 roku w Mrągowie na terenie Muzeum Sprzętu Wojskowego. Impreza
ta odbyła się w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego. Buławistki zaprezentowały tam cztery choreografie.
Juniorki zatańczyły do piosenki Pitbulla – Timber ft. Ke$ha, a Seniorki do Betta Lemme (Merk & Kremont Remix) – Bambola. Do powyższych utworów choreografię ułożyła Kamila Rzepiela Drgas. We własnej choreografii wystąpiło siedem mażoretek. Weronika Wiktorska zadebiutowała na scenie prezentując swoje umiejętności do muzyki All Or Nothing. Natomiast kwartet Zuzanna Janecka, Oliwia Kacerka, Iga Ozimek i Karolina Szulczewska zatańczyły
do utworu Avicii Waiting For Love. Małgorzata Lewandowska i Eliza Michalska zaprezentowały się przy utworze Just Go Paid – Sigala, Ella Eyre & Meghan Trainor Feat. Ostatni występ taneczny to inscenizacja piosenki „Kury” zespołów LETNI X DAJ TO GŁOŚNIEJ w wykonaniu grupy juniorek, w której debiutowały najmłodsze mażoretki. Występ ten dedykowany był dla Zarządu Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu. Weronika Węglewska zaśpiewała dwie piosenki Radioactive – Imagine Dragons i Umbrella – the baseballs prezentując swój talent wokalny.
Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes Zbigniew Herc w swoich przemówieniach przypomnieli jakie walory ma mięso drobiowe oraz podkreślali wysoką jakość polskiego drobiu. Obalali mit, że mięso to zawiera niebezpieczne dla zdrowia substancje.
Na koniec prelekcji zachęcali do jego konsumpcji.
Mażoretki miały okazję poznać kaskadera „Ivana”z Pragi, który zaprezentował ekstremalny pokaz motocyklowy „Globus śmierci”. Jedną z większych atrakcji podczas tego wyjazdu była możliwość oglądania z bliska sprzętu wojskowego zgromadzonego w Muzeum,
ale wyjątkową atrakcją była możliwość przejażdżki pojazdami wojskowymi w tym: czołgiem
T-55, kołowym transporterem opancerzonym SKOT, bojowym wozem piechotnym
tzw. BWP, samochodem GAZ 69 i inne. Mażoretki skorzystały z przejażdżki potężnym czołgiem T-55 (była niesamowita frajda!!! ?).
Jednym z eksponatów w muzeum jest czołg T-34, który „grał” Rudego 102 w filmie „Czterej pancerni i pies”. Podczas spotkania motocyklowego wystąpili artyści zespołu Mechanism i Koneserzy. Każdy uczestnik zlotu mógł znaleźć coś interesującego dla siebie ponieważ stworzone były strefy z różnymi atrakcjami i nie zapomniano również o najmłodszych. Odbył się konkurs rysunkowy pod hasłem: „kurczak na motocyklu” i zagadki związane z drobiem.
Do wygrania były nagrody rzeczowe i bilety na przejazdy wyżej wymienionymi pojazdami.
Dla wszystkich przygotowane były porcje mięsa drobiowego z grilla oraz przepyszna grochówka. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na zlot przybyli motocykliści z całego kraju, a w konkursie przyjazdu z najdalszego miejsca wygrał motocyklista, który pokonał około 600 km w jedną stronę. Odbyły się również konkursy na najgłośniejszy wydech
oraz na najmłodszego i najstarszego motocyklistkę.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i sfinansowanie ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego występu Mażoretek i ich dojazdu oraz strojów scenicznych. Liczymy na dalszą współpracę ?
W tym miejscu pragnę podziękować Edycie Lewandowskiej, Katarzynie Tyrajskiej, Iwonie Markus, Monice Zarembie, Milenie Romańskiej za poświęcony czas na wyjazd. Bez Was drogie Panie nie byłoby to możliwe, gdyż zespół na tym wyjeździe liczył 45 osób. Dziękuję również przewoźnikowi Strefa 51 za bezpieczny i komfortowy przewóz zespołu. Mamy nadzieję, że takich występów będzie coraz więcej ?
Opiekun grupy
dr Joanna Renata Syska