Menu

Koncert THE BADJI BAND – zapraszamy!

7 października 2020 - AKTUALNOŚCI
Koncert THE BADJI BAND – zapraszamy!

SOBOTA
17 PAŹDZIERNIKA 2020
GODZ. 19:00

W imieniu organizatora Miejskiego Centrum Kultury i lidera projektu Michała Bartosiaka serdecznie zapraszamy na pierwszy po 6 miesięcznej przerwie koncert z cyklu ” Jazz, Blues, Rock n Roll ” sfinansowany przez Gminę Miasta Gostynina w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego, realizowany dzięki Państwa głosom.

Kierowany przez Ablaye’a Badji, senegalskiego muzyka, wirtuoza kory, The Badji Band daje możliwość poczucia na własnej skórze piękna zachodnioafrykańskiej muzyki wzbogaconej przez wpływy jazzu, bluesa, funku, popu, reggae. Podczas każdego koncertu zespół zabiera widzów w podróż, która zaczyna się w Afryce i przemierzając cały świat, przekracza wszelkie granice. The Badji Band jest projektem łączącym czterech, niezwykłych muzyków.
Ablaye Badji – muzyk urodzony w senegalskiej rodzinie griotów to multiinstrumentalista i wokalista w jednej osobie. Największą miłością pała do kory (zachodnioafrykańskiej harfy). Występował na wielu scenach w różnych zakątkach świata z takimi muzykami jak Solo Cissokho, Seckou Keita, Mela Koteluk, Maria Pomianowska i innymi.

Jacek Pietrzak – trębacz z wykształcenia, pianista z zamiłowania, muzyk z powołania. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie trąbki. Na przestrzeni lat miał okazję grać między innymi z Chuckiem Mangione, Blue Café, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Michałem Urbaniakiem, Andrzejem Olejniczakiem, Edytą Górniak.

Marcin Markuszewski – basista, który studiował na wydziale Jazzu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Przez wiele lat był członkiem zespołu Blue Café. Występował również z Varius Manx, Krzysztofem Krawczykiem, Miką Urbaniak, Sławkiem Uniatowskim, Maciejem Miecznikowskim.

Kamil Stasiak – przygodę z perkusją rozpoczął pod okiem Adama Marszałkowskiego. Przez ostatnich 14 lat miał okazję uczyć się pod okiem wielu znakomitych polskich bębniarzy: Grzegorza Grzyba, Roberta Luty, Przemka Kuczyńskiego, Emila Waluchowskiego, Łukasza Moszczyńskiego i innych.

Dzięki tak różnorodnym doświadczeniom wszystkich muzyków, The Badji Band charakteryzuje się niezwykle pięknym i niepowtarzalnym brzmieniem.

Wstęp wolny !!!

Bilety można rezerwować u lidera i w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

W związku z reżimem sanitarnym (Covid – 19) liczba miejsc ograniczona. Pamiętajcie o maseczkach!

Raz jeszcze zapraszamy na niezapomnianą podróż z The Badji Band

Źródło: https://www.gostynin.pl/666,iv-kwartal-2020-r?tresc=18690