Menu

Gimnastyka na UTW

13 lipca 2015 - UTW AKTUALNOŚCI
GIMNASTYKA RELAKSACYJNA W U3W

W roku akademickim 2014/2015 ilość uczestników zajęć gimnastyki relaksacyjnej podwoiła się i w związku z powyższym spotkania odbywały się dwa razy w tygodniu (poniedziałek i wtorek, godz. 1630). Bardzo cieszy mnie fakt, że z roku na rok zwiększa się zainteresowanie zajęciami ruchowymi przy muzyce wśród studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zadowolona jestem również, że ćwiczeniami w rytm muzyki interesują się panowie, co przyczyniło się do stworzenia grupy koedukacyjnej!

Głównym celem zajęć jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej, podniesienie poziomu wydolności fizycznej organizmu oraz polepszenie koordynacji i pamięci ruchowej.

Udział w tego typu zajęciach pozwala uczestnikom zadbać o kręgosłup i układ ruchu. Dzięki tym ćwiczeniom studenci U3W troszczą się o własny wygląd poprzez uelastycznienie i wyszczuplenie sylwetki ciała oraz spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Gimnastyka relaksacyjna poprawia nastrój studentom, pozwala zrelaksować się, odpocząć psychicznie i podnieść własną samoocenę. 

Gimnastyka relaksacyjna to system ćwiczeń przy muzyce, który można zastosować w każdej grupie wiekowej i przy każdym poziomie sprawności fizycznej ćwiczących. Podczas zajęć wykonywane są ćwiczenia ogólnorozwojowe, wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe. Dodatkowo w zajęcia te wplecione są elementy sportów walki i elementy taneczne zaczerpnięte z tańców latynoamerykańskich. W tym roku akademickim wprowadzono dwie nowe formy ruchu: step aerobik oraz ćwiczenia z taśmą Thera Band. Studenci mogli również ćwiczyć z pomponami i poczuć się jak cheerleaderki   Wykonywane były również ćwiczenia stretchingu oraz elementy z jogi.

Na koniec zajęć każdy uczestnik wprowadzany był w stan relaksacji, który jest najlepszym sposobem na szybkie pokonanie stresu. Do osiągnięcia tego celu wykorzystywane są różne techniki relaksacyjne. Dodatkowo na zajęciach dokonano pomiaru wydolności fizycznej wykorzystując test Ruffiera.

Wszystkim studentom U3W bardzo serdecznie dziękuję za miłą atmosferę, motywacje, zaangażowanie, systematyczność i bardzo dokładne wykonywanie zadań ruchowych. Jestem szczęśliwa i dumna, że mogę z Państwem pracować! Gratuluję ambicji, pracowitości, mądrości, wzorowego, odpowiedzialnego i w pełni świadomego podejścia do samego siebie!

Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do podejmowania działań na rzecz zdrowia, które jest największą wartością w naszym życiu.. Pamiętajmy, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”!!!

                                                                                                 dr Joanna Renata Syska

7bb

Studenci UTW w czasie ćwiczeń

 3bb 4bb 5bb 8bb 10bb 12bb

Pani Asia w różowej bluzeczce z grupą uczestników UTW

Pani Asia w różowej bluzeczce z grupą uczestników UTW

15bb 18bb 19bb 20bb 21bb 22bb 23bb