Menu

GALERIA IM. PAWŁA TENCERA JUŻ OTWARTA – WYSTAWA „PARYŻ”

8 lutego 2017 - AKTUALNOŚCI
GALERIA IM. PAWŁA TENCERA JUŻ OTWARTA – WYSTAWA „PARYŻ”

a_NAKLEJKA TENCER MCK

Kiedy odszedł jeden z najwybitniejszych gostynińskich twórców, Paweł Tencer, jego przyjaciel, Krzysztof Koper, wysunął propozycję upamiętnienia jego postaci i dokonań, także faktu współpracy z Miejskim Centrum Kultury, nadaniem imienia artysty galerii sztuki, mieszczącej się w budynku. Przyjęta z entuzjazmem propozycja w ubiegły czwartek, 9 lutego, została wcielona w życie.

Paryż, malarstwo, szkice, przyjaciele, rodzina, podniosłość chwili, wzruszenie – patrząc na ten obraz, chciało się rzec trwaj chwilo, jesteś piękna.

Wdzięczni jesteśmy licznie przybyłym entuzjastom sztuki z całej Polski, nie tylko z naszego miasta, że zechcieli towarzyszyć nam w tym podniosłym dla Gostynina i naszej instytucji momencie. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Gostynina           p. Pawła Kalinowskiego, przedstawicieli Rady Miejskiej, Rodziny, Artystów, Sympatyków i Przyjaciół Pawła Tencera, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość oraz wernisaż wystawy „Paryż”.

Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzin w Galerii im. Pawła Tencera, w której obecnie eksponowana jest wystawa imiennika.