Menu

DZIEŃ KOBIET W MCK

8 marca 2015 - AKTUALNOŚCI
DZIEŃ KOBIET W MCK

KWIATYPolemizując z Janem Izydorem Sztaudyngerem, który pytał „Dniem czcić kobiety – po co? Ja czczę kobiety – nocą!”, obchody Dnia Kobiet w Miejskim Centrum Kultury rozpoczęliśmy późnym popołudniem, trwały zaś do wieczora. Od godziny 17 do dyspozycji zainteresowanych Pań były bezpłatne warsztaty dostosowane do różnych potrzeb i wymagań, tak by każda przybyła znalazła coś na miarę swoich oczekiwań.

Konsultantki z Biura Regionalnego Oriflame w Płocku profesjonalnie i z uwagą zajmowały się analizą kolorystyczną i makijażem naszych Gości w każdym wieku. Dobrane przez wizażystkę kosmetyki można było nabyć w konkurencyjnej ofercie na stoisku obok, tak by już samodzielnie w domu odpowiednio przygotować się do zbliżającego się Dnia Kobiet. Bez konieczności odwiedzania zamorskich kurortów chętne Panie mogły odbyć także wizytę w SPA Dłoni z użyciem szwedzkich kosmetyków Oriflame.

Zadbane, a co ważniejsze jeszcze, sprawne dłonie, cierpliwość i wyczucie smaku, niezbędne były wszystkim chętnym spróbowania swoich sił w warsztatach prowadzonych przez nasze MCK-owe instruktorki, p. Magdę Garstkę i Annę Buraczyńską. To właśnie Warsztat zdobienia techniką decoupage i Warsztat własnoręcznie wykonywanej biżuterii cieszyły się największą atencją przybyłych Pań. Pod czujnym okiem instruktorek zwyczajne pudełka po butach i szklane butelki zamieniały się w wykwintne wazony i puzderka rodem z bajki. Żadna z Pań nie mogła tego dnia narzekać na brak biżuterii, ponieważ bransoletki i naszyjniki potrafimy stworzyć nawet ze… sznurówek! Niepowtarzalne ozdoby stworzone własnoręcznie to nie lada gratka dla młodych i statecznych dam, a także okazja wspólnego spędzenia czasu w towarzystwie Mam, Babć, Córek i Wnuczek, nie tylko z okazji święta kobiet. W tym miejscu gorące podziękowania kierujemy do Pani Ewy Polańskiej, która wzbogaciła nasze rękodzielnicze warsztaty misternymi pracami hafciarskimi i tworzonymi frywolitkami.

Zgodzicie się jednak Państwo ze mną, że wdzięk, czar i błyskotki to nie wszystko, co zdobi kobietę, bezcenne jest wszak zdrowie, a ono tylko w zdrowym ciele. O dobre samopoczucie obecnych i przyszłych mam zadbały położne ze Szpitala Arion Med z Gorzewa. Na stoisku „Szczęśliwa Mama” można było skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, uzyskać informacje dotyczące pielęgnacji noworodka, skonsultować się ze specjalistą, a nawet przejść kurs przewijania maluszka. Panie, które skorzystały z oferty Arion Med otrzymały także bezpłatne upominki ufundowane przez szpital.

Dbałością o aspekty fizyczne kobiecej figury zajęła się trenerka światowej klasy, a przy tym gostyninianka – Jolanta Wasilewska, siła napędowa Clubu kravtrening.pl. Prowadzone przez nią zajęcia obejmowały cztery zróżnicowane bloki ćwiczeń, spośród których każda chętna Pani miała szansę wybrać formę treningu dopasowaną do indywidualnych oczekiwań – Aerofight, Core Workout, Tao Yin* i Fitball. Trening Aerofight to porcja rytmicznego ruchu do muzyki, rozwijający wszystkie partie ciała i kształtujący sylwetkę poprzez skuteczne spalanie tłuszczu, który dzięki intensywnemu wysiłkowi o dużej dynamice zostaje zamieniony w mięśnie. Core Workout to trening o charakterze siłowo-wytrzymałościowym, wykorzystujący znajomość technik Krav Maga w zmęczeniu, poszerzony o dynamiczne ćwiczenia najskuteczniej kształtujące ciało. Jego intensywność jest bardzo duża, ale daje też wiele korzyści – mocne, sprawne i silne ciało, umiejętności walki w stresie i zmęczeniu. Kolejną propozycję stanowił moduł Tao Yin, czyli tradycyjny chiński zestaw ćwiczeń zdrowotnych mających na celu trening umysłu i ciała poprzez regulację oddechu. Ćwiczenia oddechowe i gimnastyczne pomagające utrzymywać zdrowie i piękną sylwetkę o umiarkowanej intensywności dedykowane są wszystkim bez względu na płeć i wiek. Fitball, prowadzony przez p. Agatę Móżdżyńską, to zajęcia z wykorzystaniem dużych, kolorowych piłek pozwalający pracować nad dużymi grupami mięśni, zapewniający maksymalną efektywność przy dobrej zabawie. Wszystkie prezentowane zajęcia znajdą Państwo w ofercie Miejskiego Centrum Kultury.

Finał wieczoru stanowił najbardziej oczekiwany przez przybyły Panie punkt programu, koncert artystów krakowskich – Krzysztofa Bigaja i Mateusza Zastawnego. Występ zatytułowany „Jej portret” miał dwa oblicza, pierwsza część rozrywkowa i aktywnie włączająca publiczność do wspólnej zabawy i druga „z duszą”, dzięki czemu każda z Kobiet mogła odnaleźć coś dla siebie. Z humorem i klasą Panowie przeprowadzili naszych gości przez szlagiery okresu dwudziestolecia, klasyki muzyki rozrywkowej, a nawet pokusili się o poezję śpiewaną. Kto nie słyszał wyśpiewanej interpretacji słów wiersza Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”, niech żałuje. Dwukrotne bisy świadczyły niezbicie o tym, czy warto było wysłuchać koncertu w sali widowiskowej.

Zasmucający jest fakt, że nieliczni zdecydowali się skorzystać z możliwości spędzenia wieczoru przy muzyce i innych proponowanych atrakcjach. Nie ustajemy jednak w staraniach zainteresowania Państwa ofertą Miejskiego Centrum Kultury i w nadchodzącym roku postaramy się, by program Dnia Kobiet był co najmniej tak bogaty jak tegoroczny, o ile nie lepszy jeszcze.

* cytowane informacje dotyczące zajęć pochodzą ze strony kravtrening.pl