Menu

Dzień Kobiet / kwiaty „bibulaki” i najserdeczniejsze życzenia

8 marca 2021 - AKTUALNOŚCI
Dzień Kobiet / kwiaty „bibulaki” i najserdeczniejsze życzenia

Jakie jest Wasze pierwsze wspomnienie związane z Dniem Kobiet?


Ja pamiętam jak dziś przedszkolną wyprawę z kwiatami z bibuły do ważnych dla nas Kobiet. Szkolna kuchnia, panie woźne, sekretariat, to wiadomo, ale najbardziej utkwiło mi wręczanie „bibulaka” Pani Gieni… ze sklepu naprzeciwko przedszkola. Dosłownie widzę, jak przy akompaniamencie naszego śpiewu – „Dzień kobiet! Dzień kobiet! / Niech każdy się dowie, / Że dzisiaj święto dziewczynek!” – przechyla się przez solidną drewnianą ladę z uśmiechem i odbiera nieco krzywy egzemplarz róży (w zamyśle), jak gdyby był najcenniejszym kwiatem świata.


Grupy nie nazywały się wtedy Chmurki ani Biedronki, byliśmy po prostu w starszakach, a moja Siostra w grupie młodszej. Bibuła była zielona i czerwona, a drucik nie kreatywny, tylko podwędzony ze zbiorów Taty-majsterkowicza. Ale szukając dziś tej właśnie piosenki na yt i słuchając kolejnych wykonań, wiem, że jedno się nie zmieniło – dzieci śpiewają głośno i od serca! I każda chwila może być dla nich podniosła, co najmniej na miarę wręczenia Oskarów, czy Grammy. ?


Takiego Dnia Kobiet Wam życzę, niezapomnianego! ?♥️?
Ola ♥️


P.S. Jeśli macie ochotę na zabawę z kwiatami „bibulakami” zdjęcie pochodzi ze strony https://magazynlazienka.pl/2020/jak-zrobic-kwiaty-z-bibuly.html


#dzienkobiet#wspomnienia#kwiatyzbibuly#nietakionlinestraszny#emcek