15/06 | Zatańcz z Mażoretkami „Libra” Gostynin | #aktywnywtorek

9 czerwca 2021 - AKTUALNOŚCI
15/06 | Zatańcz z Mażoretkami „Libra” Gostynin | #aktywnywtorek

Paradne stroje, buławy, uliczne przemarsze, estradowe występy z sukcesami i choreograficzne układy taneczno-marszowe do muzyki orkiestr dętych – tak w kilku słowach można przybliżyć bohaterki najbliższego „aktywnywtorek >>> Mażoretki Libra z Gostynina.

Zatańczą dla Was, a może… Wy z nimi?

Kiedy: 15 lipca 2020 (wtorek)
O której: godz. 17:00
Gdzie: Rynek Miejski, Gostynin
Wstęp: BEZPŁATNY, ilość miejsc ograniczona!

Wydarzenie na fb >>> TUTAJ

Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji, niemniej jednak zespoły mażoretkowe są popularne również na innych kontynentach. W Polsce najwięcej zespołów mażoretkowych związanych jest z domami kultury oraz z orkiestrami Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Podobnie w naszym mieście początek funkcjonowania sekcji mażoretek to współdziałanie z Miejską Orkiestrą Detą, wywodzącą się z tradycji strażackiej, przy Miejskim Centrum Kultury.
Zespół MAŻORETEK LIBRA GOSTYNIN istnieje od 2015 roku i działa w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte, a jego opiekunem jest Pani Joanna Renata Syska, choreografie opracowuje p. Kamila Rzepiela-Drgas. Dziewczęta biorą aktywny udział w wydarzeniach kulturalnych i godnie reprezentują nasze miasto na konkursach tańca mażoretkowego.

W obecnej chwili grupa liczy 40 dziewcząt z podziałem na kategorie wiekowe juniorek i seniorek. W zeszłym roku grupa świętowała jubileusz 5-lecia działalności.

Na wydarzeniu bezwyjątkowo obowiązują zasady bezpieczeństwa, zapoznaj się z nimi przed przybyciem >>>> czytaj…

WAŻNE w pigułce: