10/07 | Leniwy weekend ze sztuką – wystawa twórczości i koncert jazzowy – fotorelacja

12 lipca 2021 - AKTUALNOŚCI

Miniony weekend upłynął nam nie tylko leniwie, ale również bardzo wzruszająco. Wszystko to, za sprawą artystów na co dzień związanych z Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie – Anny Buraczyńskiej, Aleksandry Ledzion, Krzysztofa Kopra i Macieja Śniechowskiego z bandem Smooth Operators. Zabrali nas oni w wizualną i muzyczną podróż do źródła swoich pasji, malarstwa i jazzowej improwizacji.

Na realne spotkanie w Galerii im. Pawła Tencera, w tym na wystawę w/w twórców, przyszło nam czekać bardzo długo, natomiast bez wątpienia było warto. Debiutanka Aleksandra, ceniony i znany już szerszej publiczności Krzysztof i malująca zawsze w zgodzie z odruchem serca Anna, która swoje prace zadedykowała ukochanemu Tacie – feeria barw, wyrazu twórczego, wrażliwości. Każdy inny, wszyscy wspaniali. Ich emocjonalna, często niedostępna dla nas na co dzień strona, doszła do głosu na pierwszej po lockdownie wystawie. Zatopieni w rozmowie i sztuce spędziliśmy wspólnie sobotni wieczór, wędrując między obrazami, grafikami i pastelami. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania „co różni tych troje, co ich łączy?”. Zachęcamy i Państwa przez najbliższe dwa tygodnie (do 23 czerwca włącznie) do oglądania ekspozycji prac na sali wystaw MCK i własnych twórczych poszukiwań.

Kolejno przenieśliśmy nasz weekend ze sztuką w otoczenie zieleni, na scenę plenerową, gdzie pałeczkę przejął jazzowy band Smooth Operators. Kwintet grający muzykę improwizowaną powstał w 2019r. w Gostyninie z inicjatywy Macieja Śniechowskiego (basisty) i Aleksandry Stępniak (pianistki). W obecnie istniejącym składzie wzbogaconym o klarnet – Joanna Nowicka, saksofon – Mateusz Kwiatkowski i perkusję – Paweł Antczak, wykonali dla nas standardy jazzowe, inspirując się Herbie Hancockiem, Milesem Davisem oraz Eddie Harrisem. Koncepcją zespołu jest wolność, którą wyrażają w swojej improwizacji. Muzycy spotykają się cyklicznie co tydzień na próbach doskonaląc swoje umiejętności. Pierwszy koncert w trzyosobowym składzie (pianino, gitara basowa, klarnet) zagrali 8 sierpnia 2020r. na scenie plenerowej przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Tu także powrócili podczas #leniwegoweekendu 10 lipca, i nie jest to ich ostatnie słowo, jak zapewniali bisując dla zgromadzonej licznie publiczności.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego sobotniego wieczoru.