Słuchacze UTW wybrali się do Teatru ROMA na spektakl Mamma Mia!

4 grudnia 2015 - UTW AKTUALNOŚCI
Słuchacze UTW wybrali się do Teatru ROMA na spektakl Mamma Mia!

Mamma Mia!

W niedzielę 29 listopada 22-osobowa grupa słuchaczy UTW wybrała się do warszawskiego teatru muzycznego ROMA na spektakl Mamma Mia! w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Musical Mamma Mia! opiera się na doskonałej, ponadczasowej muzyce zespołu ABBA. Mimo upływu lat piosenki szwedzkiej grupy mają w sobie wielką energię, namiętność i spontaniczną radość życia.
Tego wieczoru pełna sala widzów na 150 minut dała się porwać na słoneczną, piękną wyspę i uczestniczyła w perypetiach dwudziestoletniej Sophie. Bohaterka zaprasza na swój ślub trzech obcych mężczyzn, z których każdy może być jej ojcem. Trzej 'potencjalni tatusiowie’ przyjeżdzają na ślub. Sophie liczyła, że rozpozna ojca bez wahania, ale tak się nie stało, więc musi rozpocząć szybkie 'śledztwo’. Sytuacja się komplikuje. Każdy z trzech 'potencjalnych tatusiów’ poczuwa się do ojcostwa i obiecuje dziewczynie, że chętnie zaprowadzi ją do ołtarza. Który z trzech kandydatów jest prawdziwym ojcem Sophie? A może to właśnie okaże się najmniej ważne?
Musical Mamma Mia! to nie tylko ponadczasowe hity zespołu ABBA. To także romantyczna komedia, słońce, morze i namiętność. A przede wszystkim opowieść o dwóch pokoleniach, tak od siebie różnych, że pogodzić może je tylko miłość. Od czasu londyńskiej premiery w 1999 roku i premiery na Broadwayu w roku 2001 musical Mamma Mia! zaprezentowano już w 16 językach (polski jest 17). Polska premiera odbyła się 21 lutego 2015 i cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością, o czym świadczą owacje na stojąco publiczności, zapełniającej do ostatniego miejsca salę teatru. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym.

Anna Orzeszek-Borkowska