Nie taki on-line straszny / #totalnieteatralnie / DOTKNIJ TEATRU – WOAK TORUŃ

22 marca 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny / #totalnieteatralnie / DOTKNIJ TEATRU – WOAK TORUŃ

Dzień Teatru domaga się wspólnoty. Jest idealnym pretekstem do jednoczenia sił twórczych, manifestowania różnorodności praktyk twórczych oraz znoszenia granic w przestrzeni i środowisku teatru. Projekt Dotknij Teatru wykorzystuje potencjał święta i kreuje warunki do przeżywania teatru według zasady:

POZNAJ – DOŚWIADCZAJ – ZROZUM – POKOCHAJ

…deklarują inicjatorzy ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych AOIA w Łodzi oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, wydarzenia artystyczne z udziałem toruńskich artystów, dyskusja on-line… To tylko niektóre propozycje WOAK-u przygotowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Po raz kolejny włączamy się w ogólnopolską akcję Dotknij Teatru, która tym razem realizowana jest pod hasłem „Obecność”. Chcemy przyjrzeć się bliżej różnym formom obecności w świecie (rzeczywistym i wirtualnym) oraz rozpoznać jej jakość w różnych obszarach codzienności. Oprócz obszernej oferty on-line zapraszamy też na spacer ulicą Szpitalną, gdzie w bramie naszej siedziby przez cały tydzień prezentowana będzie audiowizualizacja „Obecność”.

Szczegółowy program na stronie Organizatora kliknij TUTAJ