Bliskie spotkanie z Irakiem – zapraszamy

28 października 2020 - AKTUALNOŚCI
Bliskie spotkanie z Irakiem – zapraszamy

Gościem „Bliskiego spotkania z Irakiem” będzie Radek Siewniak, który przez jedenaście miesięcy pracował jako fizjoterapeuta w obozach dla uchodźców w Kurdystanie na terenie Iraku, gdzie mieszkają Arabowie, Kurdowie, Jezydzi i asyryjscy chrześcijanie. Wydaje się, że lekcja, której sam się nauczył mieszkając wśród uchodźców jest szczególnie ważna dla nas w obecnym czasie. Jaka to lekcja? Na łamach Gazety Krakowskiej Radek wspominał: „Uchodźcy w Iraku są dla nas lekcją tego, jak my sami powinniśmy stać się uchodźcami, uchodząc przed egoizmem, samolubstwem, zamknięciem na drugiego człowieka, niewrażliwością i pochopnym osądem…”.

Radek Siewniak jest założycielem Stowarzyszenia Do Źródła, autorem książki „Prawda głodna odwagi”, fizjoterapeutą, miłośnikiem gór, poezji i piłki nożnej. Wraz z żoną – Elą – był i jest zaangażowany misyjnie w różnych regionach świata – głównie na obszarze Azji.

Zapraszam na spotkanie do Miejskiego Centrum Kultury, w sobotę (7 listopada) o godz. 17:30. Ze względu na limit miejsc, uwarunkowany sytuacją epidemiczną, udział w spotkaniu wymaga telefonicznego zgłoszenia organizatorowi: 604 644 325 (najlepiej za pomocą SMS). Planowana jest także transmisja na żywo ze spotkania, poprzez kanał FB Miejskiego Centrum Kultury.

Piotr Syska