Menu

Zatańcz z Mażoretkami „Libra” Gostynin | #aktywnywtorek/ fotorelacja

16 czerwca 2021 - AKTUALNOŚCI
Zatańcz z Mażoretkami „Libra” Gostynin | #aktywnywtorek/ fotorelacja

15 czerwca 2021 r. odbył się pokaz MAŻORETEK LIBRA GOSTYNIN.

Zespól istnieje od 2015 roku i działa w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte.

Celem grupy jest:

  1. rozwój ruchu mażoretkowego na terenie Ziemi Mazowieckiej – a zwłaszcza na terenie Ziemi Gostynińskiej,
  2. prezentacja układów choreograficznych,
  3. wzbogacanie wiedzy dotyczącej pracy z rekwizytem,
  4. konfrontacja dorobku zespołów,
  5. wymiana pomysłów i doświadczeń,
  6. zdobycie nominacji do udziału w Mistrzostwach Polski Mażoretek.

W obecnej chwili grupa liczy 45 dziewcząt z podziałem na kategorie wiekowe:

 25 mażoretek juniorek w wieku 12-14 lat,

  i 20 mażoretek seniorek w wieku 15-26 lat.

W takim podziale wiekowym dziewczęta tańczą od października  2019 roku.

Z zespołem współpracuje profesjonalny choreograf Pani Kamila Rzepiela – Drgas. Pani Kamila jest instruktorem, trenerem tańca mażoretkowego z licznymi sukcesami na Mistrzostwach Polski i Europy. Jest również jurorem na Mistrzostwach Polski.

Koordynatorem grupy jest Pani Joanna Renata Syska- nauczyciel ze szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. 

Mażoretki LIBRA GOSTYNIN wraz z opiekunem Panią Joanna Renatą Syską są bardzo aktywne, gdyż występują systematycznie na imprezach miejskich i gminnych. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne między innymi podczas:

– 10-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie,

– pokazów dla społeczności lokalnej z okazji dni otwartych Gimnazjum nr 2 w Gostyninie,

– pokazów dla gości międzynarodowych programu Erasmus+,

– Miss Szkoły w SP 3 w Gostyninie,

–  XXI Powiatowej Turniejady,

– przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Grupa Buławistek uświetnia przemarsze uliczne podczas uroczystości państwowych i kościelnych.

W czerwcu 2018 i 2019 roku na Rynku Gostynina zaprezentowały swoje umiejętności w musztrze paradnej podczas koncertu Miejskiej Orkiestry Dętej.

Mażoretki aktywnie uczestniczą w programach profilaktycznych „Lepiej grać niż ćpać”, „Kibicomania” oraz w Powiatowych Dniach Integracji.

Uatrakcyjniają różne imprezy miedzy innymi:

–  8 czerwca 2019 roku we Włocławku Mażoretki otworzyły VI Olimpiadę Hefajstosa,

– 7 września 2019 roku wzięły udział w Zakończeniu Sezonu Motocyklowego, który odbył się   w Płocku na Nadbrzeżu Wiślanym,

– w październiku 2019 roku uczestniczyły w uroczystościach przekazania sztandaru Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie,

– Wzięty udział w projekcie „Kiedy Zima się zaczyna”,

– 3 października 2020 roku w Mrągowie zatańczyły na Spotkaniu Motocyklowym.

Mażoretki LIBRA Gostynin mają Wielkie SERCE, uczestniczą w akcjach charytatywnych, swoimi występami wspierają Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy od  2015 roku.  Nagrały również Challenge dla Zosi.

Oprócz występów grupa Mażoretek podejmuje rywalizacje na konkursach
i festiwalach.

W czerwcu 2016 roku zajęły drugie miejsce, w 2017 trzecie, a w 2019 roku pierwsze miejsce w Powiatowym Festiwalu Tańca w Sannikach.

Mażoretki rywalizują również w festiwalach i konkursach ogólnopolskich.

W 2017 roku zajęły V miejsce w 45. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, a za musztrę paradną otrzymały wyróżnienie.

W 2018 i 2019 roku uatrakcyjniły Wielopokoleniowy  Maraton Tańca, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku.

W sierpniu 2018 roku Mażoretki uczestniczyły w Festiwalu Orkiestr Dętych im. Rajmunda Gronowskiego w Swarzędzu.

We wrześniu 2018 i 2019 roku wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach.

W grudniu 2019 roku wzięły udział w II Sierpeckim Turnieju Tańca Sportowego i II Fit Maratonie.

Dnia 19 maja 2019 roku MAŻORETKI LIBRA GOSTYNIN zajęły IV miejsce w Mistrzostwach Polski w Kędzierzynie Koźlu w kategorii buława formacje seniorki – scena.  Był to debiut Mażoretek na Mistrzostwach Polski.

W 2020 roku Mistrzostwa zostały odwołane z powodu pandemii.

Dnia 30 maja 2021 roku w Górze koło Leszna Mażoretki i Matki LIBRA Gostynin wystartowały w IX OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MAŻORETEK POLSKI ZACHODNIEJ i  w klasyfikacji końcowej uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Kędzierzynie Koźlu. Mażoretki startowały w konkurencji „buława formacje”.

 Przy MAŻORETKACH LIBRA GOSTYNIN powstała jeszcze jedna grupa, MAMY MAŻORETEK LIBRA GOSTYNIN. Działa ona od stycznia 2020 roku.

Celem grupy jest:

  1. wspieranie mażoretek,
  2. prezentacja układów tanecznych z pomponami
  3. preferowanie zdrowego stylu życia.

Mamy Mażoretek pilnie ćwiczyły choreografie Pani Kamili Rzepieli Drgas, wystartowały w eliminacjach do Mistrzostw Polski i zdobyły nominacje w kategorii „pom pom formacje mamy mażoretek”.

Gratulujemy mamom awansu na Mistrzostwa Polski!!!!

Eliminacje do Mistrzostw Polski to nowe wyzwanie dla Mażoretek i Mam LIBRA Gostynin w tak licznym składzie, ponieważ debiutowało 38 mażoretek na 40 startujących i to był debiut Mam w kategorii Grand Senior.

Start w mistrzostwach to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Należy w tym miejscu podkreślić, że Panie ćwiczyły w trudnym czasie, gdyż obostrzenia w pandemii wybijały je z treningów. Bardzo serdecznie gratulujemy nominacji na Mistrzostwa Polski i trzymamy kciuki za dalszą rywalizację.

Od września treningi zostaną wznowione i MAMY zapraszają wszystkie Panie i Panów po 27 roku życia do współpracy.

Na realizację projektów, Mażoretki otrzymują środki finansowe z Urzędu Miasta Gostynina.  Pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta Gostynina Pawłowi Witoldowi Kalinowskiemu za umożliwienie wyjazdu na eliminacje i na  Mistrzostwa Polski.

Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie finansowe, ponieważ dzięki niemu grupy były w stanie wystartować w najważniejszych zawodach w kraju, a  Państwo możecie  podziwiać ich piękne stroje, w tym mundury, nowe buławy i buty.

Serdeczne podziękowania dla  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie Pani Beaty Wasiak-Grudzińskiej, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3  w Gostyninie, Pana Tomasza Reszkowskiego i Rodziców Wszystkich Mażoretek. Dziękujemy Wiceprezesowi Zbigniewowi Hercowi z Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu za zaproszenie do udziału w projekcie „Spotkanie  Motocyklowe”, które odbyło się w Mrągowie.

Słowa podziękowania i wdzięczności kierujemy również do STREFY 51 za bezpieczną podróż, a pracowni MARZEN dziękujemy za przepiękne mundury i furażerki dla Mażoretek i bluzki dla Mam ?