Menu

Wykład Zbigniewa Buraczyńskiego pt. „Pierwsza pomoc przedmedyczna”

25 stycznia 2015 - UTW WYKŁADY

Tematem wykładu była pierwsza pomoc przedmedyczna. Na tym wykładzie mogliśmy się zapoznać z działaniami, jak pomóc człowiekowi, który uległ sytuacji zagrażającej zdrowiu i nawet życiu. Jak ratować poszkodowanego oceniając sytuację jaka pomoc jest wskazana: masaż serca, sztuczne oddychanie, ułożenie poszkodowanego. Inaczej ratujemy poszkodowanego przytomnego i nieprzytomnego. Z jakich pomocy możemy korzystać w danej chwili. Wykładowca pokazał nam przydatne rzeczy, które warto mieć w domu, samochodzie, żeby móc pomóc poszkodowanemu, uczulił nas również na to, że najwięcej wypadków ma miejsce w domu.

W czasie wykładu powiało młodością, bowiem Pan Zbigniew Buraczyński jest człowiekiem młodym, pełnym entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy.
Na zakończenie był praktyczny pokaz ratownictwa, który odbył się w wesołej atmosferze , bowiem poszkodowanymi i ratującymi byli nasi słuchacze.
Słuchaczka UTW Jolanta Smulska

Rada Słuchaczy UTW w Gostyninie uprzejmie informuje, że każdy słuchacz może również wypowiedzieć się na temat przedstawiony powyżej, jak i każdy inny z życia naszej społeczności. Wystarczy się skontaktować z Madzią Garstką, Anną Buraczyńską lub Jolantą Smulską.
Serdecznie zapraszamy.