Menu

Wykład Joanny Syski pt. „Znaczenie aktywności fizycznej w życiu człowieka” (zdrowie)

5 maja 2016 - UTW WYKŁADY

Środa, po południu. To dzień, kiedy słuchacze GUTW spotykają się w Sali klubowej na wykładzie. Tym razem z przyjemnością wysłuchaliśmy wykładu Pani Joanny Syski na temat „Znaczenie aktywności fizycznej w życiu człowieka”, z cyklu zdrowie, tak ważne dla nas seniorów.

Nie była to tylko teoria, ale fakty poparte dobrymi przykładami. Pani Joasia prowadzi z nami zajęcia z gimnastyki i taniec w kręgu, dbając o naszą kondycję. Ćwiczenia zastępują rehabilitację. A ŻYCIE WYMAGA RUCHU. To Arystoteles. Jesteśmy pełni życia i zdrowia. Ponieważ gimnastyka i taniec daje nam okazję do regularnych spotkań. Podążamy w ten sposób za mieszkańcami Santorini. Ewenement, nie chorują i długo żyją. Powodem tego, oprócz zdrowego odżywiania, są regularne spotkania i spędzanie wspólnie czasu.

A teraz kilka zaleceń:

– sport poprawia kondycję i przyczynia się do tego, że jesteśmy sprawniejsi  w pracach, które musimy wykonywać oraz  pomaga w samoobronie,

– bezruch powoduje szybsze starzenie i wiele schorzeń.

Bardzo zalecane dla każdego człowieka, w każdym wieku są tzw. treningi:

– kijki,

– jazda na rowerze  od 40 minut dziennie,

– pływanie,

-spacery od 30 minut,

– taniec.

Zalecane jest, ażeby przerwy w treningach nie trwały dłużej niż dwa dni. Ruch to zdrowie i przy uprawianiu sportu wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia.

Słuchaczka GUTW Jadwiga  Cichocka