Menu

WRAŻENIA ZE SPEKTAKLU „SEN NOCY (NIE)LETNIEJ”

30 listopada 2016 - UTW AKTUALNOŚCI
WRAŻENIA ZE SPEKTAKLU „SEN NOCY (NIE)LETNIEJ”

22 listopada słuchacze GUTW uczestniczyli w wycieczce do Łodzi, konkretnie zaś kierując swoje kroki do Teatru Muzycznego na spektakl Sen nocy (nie)letniej. Spektakl jest satyrą na otaczającą nas rzeczywistość, społeczeństwo bez idei i „talent show” bez talentów.

Widowisko komediowo-muzyczne na motywach Snu nocy letniej Williama Szekspira, którego to autora, będąc uczciwym, jest tu bardzo mało, w przekładzie Stanisława Barańczaka wyreżyserował Krzysztof Wawrzyniak. Jest on także odpowiedzialny za scenografię i oświetlenie, które mogliśmy podziwiać na scenie. Reżyser zastosował strategię sprawdzonych komediowych chwytów. Wprawdzie dialogi są może zbyt zintegrowane i płaskie, lecz wykonawstwo muzyczne, jest w stanie to wynagrodzić. Wspaniale brzmią partie solowe z towarzyszeniem chóru połączone z baletem. Wawrzyniak mistrzowsko połączył wykonawców różnych form wokalnych o różnych barwach głosu.

W spektaklu usłyszeć mogliśmy piosenki Kabaretu Starszych Panów, Danuty Rinn, czy Dody w wykonaniu m.in.: Moniki Tryburskiej, Karoliny Arczewskiej, Pawła Erdmana, Michała Mielczarka. Zespół pożegnał nas piosenką boys bandu Just 5 pt. Kolorowe sny, a na bis Piotr Wojciechowski z towarzyszeniem całego zespołu  wykonał piosenkę zespołu Dżem Sen o Victorii.

Podsumowując, wieczór należy zaliczyć do bardzo udanych i ciekawie spędzonych, dostarczający nam bogatych wrażeń.

Słuchacz Adam Móżdżyński

sen-nocy-nie-letniej-plakat