Menu

Tortilla/blues/koncert

15 października 2021 - AKTUALNOŚCI
Tortilla/blues/koncert

Kiedy: 12 listopada 2021 (piątek), godz. 19:00

Gdzie: Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie /kawiarnia/

Ilość miejsc ograniczona !!!

wejściówki do odbioru w MCK w pokoju nr 213

możliwość rezerwacji stolika pod nr tel. 691334674

TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.

TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty i znakomity kontakt z publicznością.

W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poetów Waldka Ślefarskiego
i Pawła Tańskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji.

Zespół ponad 1.300 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.

TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych. Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także
w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą i  Blue Note w Getyndze i Poznaniu.

TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Walter Trout, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Mud Morganfield, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Ten Years After, Sugar Blue, Eric Sardinas czy Stan Webb’s Chicken Shack.

Z grupą koncertowali i nagrywali również giganci polskiego jazzu: Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Marek Stryszowski i Adam Wendt.

Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii „Blues w Polsce” oraz  w prestiżowej „Antologii Polskiego Bluesa” cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3.

 Dyskografia:

  1. „Blues Band” /Total, 1993/ – LP, MC
  2. „Full of Blues” /Black Bottle Records, 1998/ – CD
  3. „Po polsku” /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ – CD, MC
  4. „Tortilla” /MTJ, 2006/ – CD
  5. „5! Live! Tortilla & Wojtek Karolak” /Flower Records, 2019/ – DVD

Skład zespołu:

  Vesta Chawira (Zimbabwe) – śpiew

  Marta Ulatowska – śpiew

 Maurycy Męczekalski – gitara

Tomasz Przymorski – gitara basowa

Jacek Karpowicz – harmonijka ustna

Jarosław Koźbiał  – perkusja

 

www.tortillablues.pl