Menu

Smooth Operators – Jazzowe Leniwe Weekendy – Fotorelacja

10 sierpnia 2020 - AKTUALNOŚCI
Smooth Operators – Jazzowe Leniwe Weekendy – Fotorelacja

Upalne sobotnie popołudnie, aż prosiło się o leniwy, nieco wolniejszy rytm i dobrą, najlepiej jazzową, nutę…

Naszym oczekiwaniom postanowili sprostać młodzi-zdolni Smooth Operators, czyli:

Maciej Śniechowski – basista; student reżyserii dźwięku w Poznaniu i animator kultury w MCK w Gostyninie, absolwent Szkoły Muzycznej w Gostyninie w klasie kontrabasu, obecnie gra na gitarze basowej i elektrycznej.

Aleksandra Stępniak – pianistka; absolwentka szkoły jazzowej w Łodzi, akompaniowała chórom Arce Cantores oraz Vox Cordis; prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci i studiuje realizację nagrań.

Asia Nowicka – klarnecistka; ma za sobą muzyczną przygodę z grą na pianinie w Szkole Muzycznej i klarnetem w Miejskiej Orkiestrze Dętej, obecnie skupia się na studiach spoza muzycznego klimatu, a gra na klarnecie jest jej pasją.

Ich podróż z muzyką jazzową w tym konkretnym składzie trwa od początku tego roku, kiedy to drogi Oli i Macieja przecięły się na spotkaniach chóru miejskiego, a kolejno zaprosili do współpracy Asię. Poszukując środków wyrazu, które najlepiej oddadzą ich jazzowe zamiłowania, spotykają się cyklicznie na próbach, nagrywają swoje improwizacje i muzyczne pomysły. Koncert w ramach „Leniwych weekendów” był pierwszym oficjalnym występem przed szerszą publiką i jak zapewniają – na pewno nie ostatnim. Mają w planach założenie profesjonalnego studia muzycznego i kolejne występy, co ucieszy na pewno wszystkich, którzy mieli okazję wychillować się przy prawie godzinnym secie w ich wykonaniu. Zgodnie z jazzową formą zaczęliśmy od instrumentalnych standardów, a potem odpłynęliśmy w funkowe improwizacje.

Tak się lenić, to my możemy… i chcemy! 😉