Menu

Piotr Krzemiński QUARTET „Standards Time +” – FOTORELACJA

12 października 2015 - AKTUALNOŚCI
Piotr Krzemiński QUARTET „Standards Time +” – FOTORELACJA

Koncert przygotowany został specjalnie dla sympatyków jazzu z naszego miasta. Jak widać na zdjęciach, w Gostyninie jest ich wielu. Spotaknie muzyczne w ramach eMCeK JAZZuje okazało się sukcesem.

Piotr Krzemiński QUARTET „Standards Time +” wystąpili w składzie:

Piotr KRZEMIŃSKI – trąbka, flugelhorn

Wojciech STANISZ – gitara basowa

Marcin JAGIEŁŁO – instrumenty klawiszowe

Patryk SOWAŁA – perkusja

 

BIOGRAM ARTYSTY

Piotr Krzemiński –  trębacz urodzony w 1982 roku w Gostyninie, obecnie mieszkający w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie i Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie trąbki.
Kilkukrotny uczestnik warsztatów jazzowych w Chodzieży.
Swoją przygodę z trąbką, która przeistoczyła się w ogromną pasję i sposób na życie, rozpoczął w Strażackiej Orkiestrze Dętej w Gostyninie (dzisiejsza Miejska Orkiestra Dęta).
Pośród dokonań festiwalowych p.Piotra znajdują się m.in. laury finalisty Bielskiej Zadymki Jazzowej, Złotej Tarki w Iławie i Jazz Juniors w Krakowie.
Usłyszeć go w Polsce nie było sprawą prostą ponieważ ostatnie kilka lat spędził grając poza granicami kraju m.in. Azja, Ameryka Północna i Południowa, Australia, dla międzynarodowej publiczności, wcześniej natomiast kilkukrotnie odbywał turnée po Europie w orkiestrach towarzyszących teatrom musicalowym.
Pośród muzyków z którymi współpracował wymienić można Elżbietę Adamiak, Michała Urbaniaka, Olgę Bończyk, Bogusława Meca czy Urszulę Dudziak.