Menu

Nie taki on-line straszny #podrożemałeiduże / Neapol

24 kwietnia 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #podrożemałeiduże  / Neapol

Neapol – to tutaj w 1830 r. otworzyła się pierwsza na świecie pizzeria – Antica Pizzeria Port’ Alba, a na cześć królowej Margherity Teresy Giovanni po jej wizycie w mieście w 1889 r. tradycyjna pizza z serem została okrzyknięta Margheritą. ??

Jeśli natomiast bardziej ciekawi Was… sztuka Neapolu ?  to polecam
? Bezpłatny wykład dra Olafa Kwapisa na Facebooku Centrum Interpretacji Zabytku.

Jest to kontynuacja serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

? Rozpoczynamy od wykładu na temat Neapolu i jego królewskiej kolekcji. Spotkamy się z dziejami jednego z bardziej intrygujących regionów południowej Italii, z historią miejsca, które od starożytności do dziś jest synonimem spełnienia marzeń o podróży życia. Na wykładzie przedstawimy topografię artystycznej Neapolu, w tym historii urbanistyki, architektury i kolekcji sztuki.

_______________________

?Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

https://facebook.com/events/s/miasto-i-jego-muzeum-neapol-be/4448466178504027/

#nietakionlinestraszny #podrożemałeiduże #polecajkazofii #emcek #gostynin

Foto i ciekawostki za: https://fajnepodroze.pl/ciekawostki-o-neopolu/