Menu

Nie taki on-line straszny #kinowotoiowo | Oglądaj legalnie

15 listopada 2020 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #kinowotoiowo | Oglądaj legalnie

Zamknięcie kin oznacza brak dostępu do filmowych nowości na dużym ekranie. Zaległości można jednak nadrobić za darmo i legalnie w domowym zaciszu. Oto przykładowe platformy, na których można znaleźć filmy, seriale, animacje, ale i materiały tworzone przez entuzjastów i pasjonatów.

YouTube(https://www.youtube.com) to świetne miejsce, by nadrobić klasykę polskiego kina – prawdźcie kanały WFDIF – Studio FilmoweTOR (https://www.youtube.com/user/StudioFilmoweTOR/videos) oraz zapewnić rozrywkę najmłodszym widzom np. Studio Miniatur Filmowych (https://www.youtube.com/user/StudioMiniaturF/videos)

Ninateka(https://ninateka.pl)- platforma, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W zasobach możemy znaleźć ponad sześć tysięcy spektakli, słuchowisk, koncertów, programów publicystycznych i oczywiście filmów. Katalog filmowy zawiera przede wszystkim zrekonstruowaną cyfrowo klasykę polskiego kina, również przedwojennego.

Arte.tv(https://www.arte.tv/pl)- znajdziemy tutaj niszowe produkcje, niektóre seriale i filmowe etiudy. Większość z nich pochodzi z Europy, ale każdy z filmów opatrzony jest polskimi napisami. Arte to przede wszystkim opcja dla tych, którzy uwielbiają poszerzać horyzonty i doceniają kino dokumentalne.

Dokument Cyfrowo(http://www.dokumentcyfrowo.pl)- zrekonstruowane cyfrowo przez WFDiF dzieła polskiej szkoły dokumentu. Dla fanów tej formy pozycja obowiązkowa. To świetna okazja by zobaczyć na przykład, jak wyglądały polskie miasta kilkadziesiąt lat temu.

Vod.tvp.pl(https://vod.tvp.pl)- w serwisie należącym do Telewizji Polskiej w bezpłatnej ofercie znajdziemy filmy polskie i zagraniczne.

Ipla.tv(https://www.ipla.tv/wideo/serial)- w serwisie należącym do Cyfrowego Polsatu znajdziemy mnóstwo filmowych tytułów, ale w tym przypadku mamy już rozgraniczenie na propozycje płatne i darmowe.

Player(https://player.pl/)- w serwisie należącym do TVN znajdziemy bogatą ofertę filmową, ale tutaj również mamy rozgraniczenie na propozycje płatne i darmowe.

Vod.pl(https://vod.pl)- serwis posiada bardzo bogaty zasób filmów, ale niestety zdecydowaną większość stanowią płatne tytuły. Jeśli interesują nas darmowe pozycje, to przede wszystkim powinniśmy nastawić się na powtórkę z rozrywki. W ofercie bowiem królują nieśmiertelne polskie klasyki i całe mnóstwo czarno-białych produkcji nie tylko z Polski. Oprócz nich znajdziemy misz-masz przeróżnych tytułów, od kina klasy B przez kino artystyczne po filmy wyjęte żywcem z wypożyczalni kaset z lat 90.

oprac. Łukasz, Kino Siemowit