Menu

Nie taki on-line straszny #EksperymentRenowacja / krzesła tapicerowane

2 marca 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #EksperymentRenowacja / krzesła tapicerowane

Jeśli podobnie jak ja, jesteś miłośnikiem Kalendarza Świąt Nietypowych, to wiesz na pewno, że dziś Dzień Staroci. ❣️

Osobiście wolę określenie „przedmioty z duszą”, bo tak właśnie je widzę – nie jako zużyte i niepotrzebne rupiecie, ale niepowtarzalne perełki, które służyły wiernie przez pokolenia i mają swoją historię. Każda plamka i zadra to człowiek, który zostawił na nich swój ślad.

Skarbnicami takich przedmiotów są przydomowe schowki, piwnice i babcine stryszki, gdzie zapomniane czekają na swoją kolej, co smutne, w większości do wyrzucenia. Założę się jednak, że znajdziesz takie skarby i w swoim domu.

A co Ty na to, aby – jeśli to oczywiście możliwe technicznie, dać im drugą szansę, zamiast wymieniać je od razu na nowszy model? Dasz się namówić na… Eksperyment Renowacja? ???

W eMCeKu materiału poglądowego nie brakuje ?? ale tym razem wybór padł na krzesła tapicerowane firmy Jafameg, w które Magda, z moją niewielką pomocą, tchnęła nowe życie.

Kochane, uduchowione staruszki przeszły metamorfozę z prawdziwego zdarzenia! Skrupulatnie obfotografowane, rozłożone na czynniki pierwsze, wyszlifowane, odmalowane, dostały nowe obicia (żeby nie było, również z drugiej ręki – płócienne zasłony i aksamitne „przydasie” materiałowe sprawdziły się tutaj idealnie) i pokazały nowe, przepiękne oblicza! I to nie byle komu – artystom, korzystającym z garderoby przy eMCeKowej scenie.
Zbierają nowe historie, a i tych starych miały za sobą niemało, wnioskując po śladach na ramach i tapicerce.
Ciekawe, czego byśmy się dowiedzieli, gdyby nie były takie małomówne? ???

Ola

kalendarzswiatnietypowych#dzienstaroci#eksperymentrenowacja#przedmiotyzdusza#emcek#nietakionlinestraszny#diy#zrobtosam#krzeslatapicerowane