Menu

Nie taki on-line straszny #cosdlaseniora /kursy

4 lutego 2021 - AKTUALNOŚCI, UTW AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #cosdlaseniora /kursy

Szanowni Słuchacze GUTW,

Pragniemy zaproponować Państwu 2 kursy organizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Podstawowe informacje o projektach, w ramach których organizowane będą kursy, znajdziecie Państwo na stronach www (link poniżej). Tam też dostępna jest niezbędna dokumentacja zawierająca szczegółowe informacje nt. rekrutacji, organizacji zajęć, ich realizacji i in.

Obecnie prowadzona jest wstępna rekrutacja.

Wkrótce powstaną harmonogramy zajęć, które zostaną przesłane osobom zainteresowanym danym kursem. Wówczas będą one mogły podjąć decyzję o akceptacji harmonogramu (co wiązać się będzie z dalszymi etapami procedury rekrutacyjnej, głównie w zakresie przygotowania i dostarczenia niezbędnej dokumentacji) bądź też o rezygnacji, jeśli nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

Pierwsze ze szkoleń: „Komunikatywny senior” ma na celu aktywizację seniorów za pomocą specjalnie opracowanego programu kształcenia językowego (język angielski – poziom podstawowy). Udział w zajęciach tego rodzaju będzie działał zachowawczo na zdolności poznawcze seniorów, redukował nabytą z wiekiem sztywność kognitywną, rozbudzał ciekawość świata i działał dobroczynnie na dobrostan umysłowy.

Tematyka kursu:

– Jak uczyć się języka angielskiego? – strategie uczenia się języka obcego, język angielski w Internecie

– Jak się przedstawić po angielsku? – zwroty powitalne, odmiana czasownika „to be”

– Cyfry i liczby (0-100), podawanie swojego wieku, numeru telefonu, ceny i daty

– Robimy zakupy – historia powstania i specyfiki amerykańskich hipermarketów, zakupy w sklepie tradycyjnym i internetowym

– Rodzina i znajomi – słownictwo w brytyjskich i amerykańskich serialach, czas Present Simple

– Zamawianie posiłków w kawiarni i restauracji, historia rozwoju amerykańskiej restauracji typu „diner”

– Jedzenie i gotowanie, kulinarne programy telewizyjne

– Historia amerykańskich parków narodowych, słownictwo związane z geografią i turystyką, komunikacja w podróży

– Mój dom i moje miasto – wskazywanie drogi i orientacja w przestrzeni.

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!

Przydatne linki:

https://www.wne.uw.edu.pl/files/8315/9074/3193/3MU_WNf_Regulamin_rekrutacji_zad_1_seniorzy.pdf

https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-neo/formularz-1

Drugie z proponowanych szkoleń „Kursy dla seniorów” ma na celu aktywizację seniorów z wykorzystaniem opracowanego programu kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i przedsiębiorczości. Organizowane zajęcia będą miały charakter spotkań tematycznych, poświęconych różnym zagadnieniom ekonomicznym i psychologicznym. Każde spotkanie będzie trwać 1,5 godziny. Na zajęciach omawiane są m.in. następujące tematy:

„Jak liczby nas oszukują?”

Bardzo często wyciągamy błędne wnioski i podejmujemy błędne decyzje w oparciu o dane statystyczne lub inne informacje liczbowe. Na zajęciach wyjaśnimy, na czym polegają manipulacje i przekłamania matematyczne, jak je identyfikować i jak prawidłowo interpretować informacje ekonomiczne docierające do nas z mediów.

„Kierunek: Chiny”

Chiny to druga gospodarka na świecie z populacją prawie 1,5 miliarda ludzi, potęga handlowa i militarna. Tymczasem w polskich mediach mówi się o Chinach rzadko, a jeśli już, to w kontekście wyjątkowych wydarzeń takich jak pandemia koronawirusa. Na zajęciach wybierzemy się zatem w podróż do „Państwa Środka”, omówimy przyczyny sukcesu gospodarczego Chin, najważniejsze zjawiska ekonomiczne i społeczne tego kraju, a także perspektywy rozwoju w najbliższej przyszłości.

„Jak nie dać się oszukać?”

W dobie nowoczesnych technologii jesteśmy narażeni na oszustwa bardziej niż kiedykolwiek. Celem tego szkolenia jest nie tylko zapoznanie uczestników z metodami wykorzystywanymi przez różnej maści oszustów, ale także analiza tego, dlaczego dajemy się oszukać. Na zajęciach połączymy więc praktyczną wiedzę z policyjnych akt z wiedzą o tym, jak działa nasz umysł, a wszystko po to, aby lepiej i skuteczniej stawiać opór ludziom, którzy czyhają na naszą tożsamość oraz finanse.

„Oswoić rynek pracy w każdym wieku”

Praca daje nam nie tylko środki do życia, ale również satysfakcję, cel, możliwość rozwijania się i realizowania ambicji w każdym wieku. Nasz rynek pracy jest dynamiczny, zmienny i czasami ciężko nadążać za jego wymaganiami. Przedsiębiorcy stosują różne metody rekrutacji, a Internet i usługi on-line stały się obecnie niezbędnym elementem tego procesu.

Portale rekrutacyjne, CV, list motywacyjny, testy rekrutacyjne, wywiady sytuacyjne… po zajęciach żadne z tych pojęć nie będzie dla Państwa obce.

W trakcie zajęć uczestnicy zostaną wyposażeni w podstawową wiedzę, która pomoże im sprawniej poruszać się na rynku pracy oraz radzić sobie ze zmianą pracy, oraz szukaniem nowej.

Kurs jest całkowicie DARMOWY! Od uczestników wymagany będzie jedynie dostęp do komputera i Internetu. Szkolenie zwieńczone będzie uzyskaniem imiennego certyfikatu!

Przydatne linki:

https://www.wne.uw.edu.pl/files/8516/0378/6574/regulamin_zad.7.pdf

https://www.wne.uw.edu.pl/files/8716/0563/1389/zad_7_zal_2.pdf

https://www.wne.uw.edu.pl/pl/misja-wne/formularz-7

Deklarujemy pomoc  w kompletowaniu dokumentów ( drukowanie , skanowanie itp.)