Menu

Nie taki on-line straszny #abieskieponcie /zakładka do książki

1 kwietnia 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #abieskieponcie /zakładka do książki

#abieskieponcie

Zamiast myśleć o niebieskich migdałach proponujemy podjąć szereg przedsięwzięć w niebieskich spodniach

Tytuł: zakładka do książki 

Obsada: Anka i Helka

Cel: dobra zabawa

Potrzeby: kolorowy papier techniczny w formacie A4, nożyczki, klej, mazaki, kredki 

Najmilejsi Chciałabym  zaproponować Wam wykonanie zakładki do książki. Ponieważ nadchodzący czas zapewne pozwoli nam zanurzyć się w lekturze myślę, że będzie to strzał w dziesiątkę Po wykonaniu formy podstawowej naszej zakładki, możecie ją właściwie wykończyć w dowolny sposób. Każdy z Was może dokleić do niej i dorysować absolutnie wszystko.

W pierwszej kolejności z prostokątnego arkusza kolorowego papieru A4 przygotuj kwadrat. Następnie zegnij go po przekątnej żeby powstał trójkąt. 

Ułóż trójkąt tak, aby linia zgięcia była skierowana do góry. Zagnij prawy róg do dołu, potem lewy tak, żeby powstał kwadrat.

Rozwiń zagięcia i obróć trójkąt tak, by linia zgięcia była na dole, a wierzchołek trójkąta na górze. Zagnij górną cześć trójkąta do dołu.

Zagnij prawe skrzydło i wsuń do środka trójkątną cześć. To samo zrób z lewym. Powstanie coś na kształt kieszonki. Jeśli moja instrukcja nie jest do końca zrozumiała zachęcam do podejrzenia poniższych zdjęć jeśli natomiast udało Wam się stworzyć bazę dla naszej zakładki – gratuluję. 

Poniżej przedstawiam dwie propozycje zdobienia, dinozaur od Helki i wiosenny kwiat od mamy. Miłej zabawy.