Menu

Nie taki on-line straszny #abieskieponcie / bańki mydlane

15 lutego 2021 - AKTUALNOŚCI
Nie taki on-line straszny #abieskieponcie / bańki mydlane

#abieskieponcie

Zamiast myśleć o niebieskich migdałach proponujemy podjąć szereg przedsięwzięć w niebieskich spodniach

Tytuł: Bańki mydlane

Obsada: Anka i Helka

Cel: dobra zabawa

Potrzeby: szary papier, biały papier, farby plakatowe, plastikowa miseczka, rolka po ręcznikach jednorazowych, wycinanki, nożyczki, mazaki, klej,  wolny czas, chęci i dobry humor.

Żeby przystąpić do pracy musimy się najpierw rozmarzyć….hmmmm, właśnie tak, bo temat jest lekki, błogi i naprawdę przyjemny

Przygotujcie materiały. Do miseczki wlejcie farby. Proponujemy trzymać się określonego ułożenia farb obok siebie, żeby uniknąć „brudnych” kolorów. Zatem biały, obok niego niebieski, następnie czerwony i żółty. Do miseczki napełnionej kolorami wkładamy papierową rolkę i odkładamy żeby chwilę nasiąkła farbą. W tym czasie przygotujmy papier, możne być szary, biały pakowy lub po prostu brystol. My poszłyśmy na łatwiznę i dziewczynkę puszczającą bańki wydrukowałyśmy, wycięłyśmy i przykleiłyśmy. Wy możecie narysować własną, taką jaką chcecie Teraz puuuuszczamy bańki… moczymy rolkę w farbach i stemplujemy ups, puszczamy bańki, ile chcecie i gdzie chcecie. Dodatkowo można pomalować w środku bańki czystą wodą, pozwoli to farbie delikatnie się rozpłynąć. Można również dokleić kilka baniek wyciętych z kolorowego papieru. 

Ahhh…. prawda, że fajnie . Bawcie się dobrze.

Pozdrawiamy 

Anka i Helka