Menu

NIE LADA GOŚCIE W KINO SIEMOWIT !

29 września 2020 - AKTUALNOŚCI
NIE LADA GOŚCIE W KINO SIEMOWIT !
Kinobus.pl

to szczególny festiwal objazdowy w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Charakteryzuje się tym, że liczba stałych uczestników ograniczona jest do liczby miejsc w wehikule, który w gruncie rzeczy staje się mobilnym festiwalem. W ciągu paru dni wynajęty autokar pełen uczestników festiwalu pokona kilkaset kilometrów i objedzie kilkanaście miejscowości, aby dotrzeć do kin działających i nie, i w nich, jeśli to w ogóle jeszcze możliwe, wyświetlić filmy, a więc niektórym kinom przywrócić życie. Wizytom w kinach towarzyszyć będą opowieści o kulturze filmowej regionu i samym regionie.” (opis organizatora festiwalu)

W tym roku Kinobus zwiedzał region środkowy Polski – uczestnicy pod przewodnictwem organizatora festiwalu Macieja Gila odwiedzili m.in.
Łowicz, Gąbin, Krośniewice, Kutno, Łęczycę, Piątek, Płock i Żychlin. W wydarzeniu wzięli udział kinomani oraz osoby zawodowo związane z branżą filmową i kinową.
Kinobus zajechał także i do gostynińskiego Kina Siemowit działającego przy Miejskim Centrum Kultury. Kinowi podróżnicy zwiedzili salę kinową, obejrzeli wystawę archiwalnych fotografii z historii kina w Gostyninie, zorganizowaną przy okazji Europejskich Dni Dziedzictwa oraz wysłuchali prelekcji „Gostynińskie kina – historia pięciu nazw”, którą wygłosił nasz specjalista do spraw działalności kinowej Piotr Wiśniewski.
Ciekawostka – w logo festiwalu Kinobus znajduje się zdjęcie drzwi wejściowych do Kina Siemowit właśnie – zdjęcie zrobił organizator festiwalu Maciej Gil, który odwiedzał nasze kino kilka lat temu.
Bardzo miło było nam gościć uczestników Kinobusa, inicjatywa wspaniała, tym bardziej w czasach, gdy na skutek pandemii frekwencja w kinach całego świata znacznie spadła i potrzebne jest wparcie widzów kinomanów, by kina mogły przetrwać ten trudny czas.
Ekipa Kino Siemowit
1028
Liczba odbiorców
266
Aktywność
Promuj post
10
5 udostępnień
Lubię to!

Komentarz
Udostępnij