Menu

Mikołajki z Mażoretkami

12 grudnia 2023 - AKTUALNOŚCI
Mikołajki z Mażoretkami

Sobotnia impreza dla dzieci „MIKOŁAJKI Z MAŻORETKAMI” rozpoczęła się od występu Marysi Romanowskiej, która zaśpiewała piosenkę „Święta to czas niespodzianek”. Zaraz po wysłuchaniu świątecznego utworu, zastępcą dyrektora MCK Anna Buraczyńska poprosiła Burmistrza Miasta Gostynina, Pana Pawła Kalinowskiego o uroczyste otwarcie wydarzenia, który w towarzystwie dwójki dzieci, dokonał tego symbolicznego aktu. Całość wydarzenia poprowadzili Anna Buraczyńska i Zbigniew Herc. MIKOŁAJKI Z MAŻORETKAMI zostały zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie i Fundację Dobrych Serc TAK. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pomysłodawcą wydarzenia była Pani dr Joanna Renata Syska, koordynator grup mażoretkowych LIBRA Gostynin, działających przy MCK.

Impreza składała się z trzech bloków. W pierwszym koncertowym bloku mikołajkowym zaprezentowali się:

-Miejska Orkiestra Dęta, działająca przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego.

– wszystkie grupy mażoretkowe tj. Mażoretki Seniorki, Kadetki, Mażoretki – Przedszkolaki, Juniorki, Mamy Mażoretek.

-Zespół Pieśni i Tańca Modroki Gostynin który działa przy Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Instruktorem tańca jest Joanna Milczarska, Instruktorem śpiewu i akompaniatorem Tomasz Wasek.

-zespół Ananaski i Ananasy, grupy działające w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Opiekunem zespołu jest Pani Sylwia Osmolak.

-Seniorzy Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z sekcji Tańca w kręgu.

W kolejnym bloku, teatralnym, odbył się spektakl w wykonaniu agencji artystycznej TheArt zatytułowany „Halo, Halo Mikołaju”.

Na koniec odbyły się mikołajkowe warsztaty i animacje, a w nich warsztaty czekoladowe, zdobienia pierników, zdobienia drewnianych dekoracji oraz zabawy i konkursy z nagrodami.

Gorące podziękowania za wsparcie w zorganizowaniu poczęstunku skierowane zostały do:

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie, Kaufland Polska, Firmy Kellanova z Kutna, Firmy Dubielak Piekarnia, Rodziców Mażoretek.

Dziękujemy także firmie Tillmann Wellpappe za dekoracje z tektury falistej, które stanowiły ważny element całego wydarzenia i podnosiło jej walory estetyczne.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim występującym podczas imprezy, sponsorom wydarzenia, tym wszystkim którzy przy organizacji i w przeprowadzeniu Mikołajek uczestniczyli, tj. Pani Dr Renacie Sysce, animatorom MCK, technice – Panu Michałowi Chojnackiemu i jego pomocnikom, pracownikom hali MOSiRu, oraz pracownikom UM.

W sposób szczególny pragnę podziękować wszystkim dzieciom , które skorzystały z naszego zaproszenia.

Mam nadzieję że bawiliście się świetnie 

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji na facebook.com/miejskiecentrumkultury.gostynin

https://www.facebook.com/miejskiecentrumkultury.gostynin