Menu

Wykład Marka Łasisza pt.”Meksyk miasto gigant”

3 listopada 2015 - UTW WYKŁADY

Rozpoczęcie roku akademickiego 2015/2016 UTW

 uświetnił wykład Marka Łasisza archeologa i kulturoznawcy  z dorobkiem naukowym

       pt  Miasto Meksyk  spotkanie z gigantem

Wykład ilustrowany był zdjęciami , które obrazowały pobyt  wykładowcy w Meksyku

Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z życia ludzi zamieszkujących Meksyk jak i poznać wcześniejszą historie tego miasta .   Miasto Meksyk posiada 26mln ludności  i w takim gigancie dzielnice są zróżnicowane  kulturowo i pod względem i bezpieczeństwa.

Wykładowca zaczął opowieść o Meksyku od jego serca, czyli centrum . Na wykładzie cisza była nieomal jak makiem zasiał, oprócz momentu gdzie wykładowca poinformował nas że meksykanie jako przegryzkę mają  pieczone koniki polne i zilustrował to zdjęciem . Zaskoczeniem było również że kuchnia meksykańska i przygotowywanie potraw  jest  bardzo higienicznie .  Niedawno w Telewizji pokazywany był film o życiu Fridy Kahlo i każdy kogo zainteresował  ten film  mógł uzupełnić  wiedzę poprzez spojrzenie wykładowcy na malarkę

Wykładowca pokazał dom obecnie Muzeum , w którym słynna malarka się urodziła, żyła i zmarła.  Na koniec wykładu obejrzeliśmy króciutki film  jak wygląda i brzmi meksykańska ulica  . Brzmienia nadają muzycy  ,bazary  środki lokomocji itp.

Wykład był interesujący a nasza koordynatorka  UTW do wykładu podeszła bardzo praktycznie i zapytała o koszty pobytu. Tak więc już wiemy, że jak się przypilnuję korzystne ceny połączeń lotniczych  to można do miasta Meksyk  polecieć w obydwie strony za 2000zł a inne koszty  takie jak hotel i wyżywienie  są niższe niż w Polsce . Hotel doba 100zl a kwatera  poza miastem 30zł .

Jolanta Smulska

Rada Słuchaczy UTW w Gostyninie uprzejmie informuje,, że każdy słuchacz może wypowiedzieć na temat wykładu  i mieć inne spojrzenie niż  przedstawione , oraz  na temat z życia naszej społeczności uniwersyteckiej.

Zapraszamy szczególnie nowo przyjętych słuchaczy UTW  do wypowiedzi na prezentowane wykłady i inne działania naszej społeczności

Wystarczy skontaktować się z p. Magdaleną Garstką, Aleksandrą Milczarek lub Jolantą Smulską.