Laureaci XXVIII Przeglądu Muzycznego GAMA2023

1 czerwca 2023 - AKTUALNOŚCI
Laureaci XXVIII Przeglądu Muzycznego GAMA2023

W środę (31 maja br.) odbył się XXVIII Przegląd Muzyczny Gama 2023. W tym roku przegląd wyjątkowo odbył się w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie. Nasz konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przystąpiło do niego ponad 100 uczestników! Jest nam niezmiernie miło!

W tym roku zmagania uczestników oceniali:

Małgorzata Kwiatkowska – absolwentka Wydziału Wolkalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Nauczycielka kształcenia słuchu i audycji muzycznych w Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie oraz instruktorka śpiewu solowego w MCK w Gostyninie.

Lidia Kiełbasa – dyplomowana specjalistka public relations, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Marketingu Medialnego Uniwersytetu Warszawskiego i wielokrotna laureatka konkursów i przeglądów muzycznych, w tym gostynińskiej GAMY.

Maciej Milczarek – Pianista, klawesynista, producent muzyczny. Ukończył Akademię Muzyczną im. Kiejstuta i Grazżyny Bacewicz oraz studiował w Staatliche Hochschule für Musik w Trossingen. Jest finalistą konkursu muzyki współczesnej Prix Annelie de Man 2015 w Amsterdamie. Współtworzył projekty związane z muzyką dawną – Calvi Ragazzi oraz Kapela Polonica. Jako klawesynista i stroiciel historycznych instrumentów klawiszowych współpracował z Filharmonią Łódzką, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Staatliche Hochschule für Musik Trossingen, Dartington Hall Trust, Akademią Muzyczną w Łodzi oraz Piccola Accademia di Montisi. Współtworzy duet Fisherboyz. Akompaniator i nauczyciel Miejskiej Szkole Muzycznej I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie.

Michał Pilichowicz – dyrygent chóru miejskiego Arce Cantores oraz Płockiego Vox Maiorum, opiekun artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu chóralnego „Avis Cantores”, laureat wielu konkursów chóralnych w Polsce oraz za granicą (m.in. 2018 Japonia – Kobe srebrny medal, 2019 Szewcja złoty medal z chórem Vox Singers). Uczestnik wielu audycji muzycznych w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz w Dworze Artusa w Toruniu z kwartetem Wokalnym Dworu Artusa.

LAUREACI GAMY 2023:

GRUPA WIEKOWA: PRZEDSZKOLA

I. Tymon Florczak, Przedszkole nr.4 w Gostyninie

II. Katarzyna Radzikowska, Akademia Przedszkolaka

III. Maja Stańczak, Ewa Klonowska, Przedszkole nr 1 w Gostyninie

Wyróżnienie:

*Pola Fudała, Zosia Tatuch, Amelka Chwedoruk, Zosia Klejna, Natalia Orzechowska, Ada Stępniak, Przedszkole nr 4 w Gostyninie.

GRUPA WIEKOWA I-III, KATEGORIA:WOKALNA

GRUPA WIEKOWA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE, KATEGORIA:WOKALNA

I. Lidia Koc, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie

I. Maria Florczak, Sekcja śpiew solowy Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie

II. Amelia Modrzejewska, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie

II. Maria Romanowska, Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Gostyninie

*Julia Zielińska

GRUPA WIEKOWA SZKOŁY PONADPODSTAWOWE, KATEGORIA:INSTRUMENTALNA

I. Zespół Alo Band: Natalia Kusiak, Gabriela Frąckiewicz, Maria Kamińska, Krzysztof Wesołowski, Nadia Strębska, Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Prof. Zbigniewa Religi w Kutnie

Wszystkim uczestnikom XXVIII Przeglądu Muzycznego GAMA 2023 serdecznie gratulujemy!!!