Menu

KRÓL PARKIETU 2015 WYŁONIONY

1 marca 2015 - AKTUALNOŚCI
KRÓL PARKIETU 2015 WYŁONIONY

 

DSC04820

 

Czapki z głów, chciałoby się rzec patrząc na umiejętności chłopców i dziewcząt, którzy zaprezentowali się na deskach Miejskiego Centrum Kultury podczas III Regionalnego Turnieju Tańca Breakdance „Król Parkietu” w ubiegłą niedzielę. Jednak każdy b-boy wie, że czapka to nie tylko stylowy dodatek, ale ważny element specyficznego i unikatowego tańca jakim jest break.  Zwłaszcza przydatna podczas akrobatycznych figur wykonywanych na głowie, tak więc czapki zostały na głowach, a szacunek i zachwyt widownia wyrażała co i rusz burzą oklasków po każdej bitwie. Tak, tak, dobrze Państwo przeczytaliście, bitwy to jeden  z nieodłącznych elementów tanecznej rywalizacji podczas wyłaniania „Króla Parkietu”.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 68 tancerzy breakdance w wieku od 6 do 15 lat, którzy przybyli do Gostynina z wszystkich części Polski – Warszawa, Płock, Jabłonna, Legionowo, Staroźreby, Białe Błoto, Konin, Katowice, Józefów, Żychlin, Nakło, Kutno, Milanówek, Radom, Krośniewice, Piątek, Strzelce, Łąck, Chotomów, Piaseczno. Nie zabrakło też oczywiście reprezentantów z ramienia organizatora, czyli grupy „Magic Kids” z MCK Gostynin, prowadzonej przez niezastąpionego Piotra „Anioła” Woźniaka. Do walki zagrzewał i prowadził przez kolejne starcia niezawodny Adam Stefański  z Konstantynowa Łódzkiego, przy towarzyszeniu muzycznych setów z gramofonów Rafała „Rafsona” Pilawki z Częstochowy. Ofiar nie było, są za to wygrani, oceniani przez jury z najwyższej półki – Grzegorz „Ryba”Ambroziak z Konina, Mariusz „Maniek” Bromirski z Włocławka i  Arkadiusz „Snake” Skuza z Częstochowy.

Zwycięsko z kolejnych tanecznych pojedynków wychodzili Ci, którzy pokazali nie tylko znajomość break’owych ruchów, doskonałą technikę i poczucie rytmu, ale także unikatowy styl, zaskakując sędziów w kolejnych „batelkach”. Król może być tylko jeden, ale za to w każdej z trzech kategorii wiekowych.

W grupie wiekowej do 9 lat:

I miejsce i złoty puchar wywalczył Dawid Machulec „Głośny” z Katowic,

II miejsce zdobył Jacek Szymała „Jaca” z Katowic,

III miejsce Eryk Robaszkiewicz „Eryk” z Konina.

W grupie wiekowej 10-12 lat:

I miejsce i złoty puchar wywalczył Bartłomiej Jagodziński „Nudel” z Katowic,

II miejsce Mikołaj Bartosiak „Yoda” z Płocka,

III miejsce Piotr Winiarski „Aksel” z Radomia.

W grupie wiekowej 13-15 lat:

I miejsce i złoty puchar wywalczył  Wojciech Bankiewicz „Bańka” z Radomia,

II miejsce Mateusz Szymański „Szymanek” z Kutna,

III miejsce Dawid Trzciński „Ramzes” z Nakła.

Najlepsi b-boye mogą przez najbliższy rok szczycić się tytułem „Króla Parkietu 2015”, srebrem i brązem medali, a także wspaniałymi break’owymi gadżetami, które sponsorował b-boy „Snake”. My tymczasem z niecierpliwością odliczamy dni do kolejnej, czwartej już edycji tego niesamowitego wydarzenia, ponieważ takiej atmosfery, wykonawców z całej Polski i tylu wrażeń na parkiecie naprawdę można tylko pozazdrościć i życzyć sobie w edycji vol. 4, która być może będzie ogólnopolska.

Breakdance to pasja i świetna zabawa – nie widziałeś na własne oczy, odwiedź galerię wydarzenia „Król Parkietu 2015” na facebook’u MCK.