Menu

Kino nieme z historią w tle

18 sierpnia 2020 - AKTUALNOŚCI
Kino nieme z historią w tle

Ojczyzna to nasza polska ziemia. Aby ją kochać, trzeba ją poznać i to nie tylko taką, jaka jest dzisiaj, ale również taką, jaka była przed wiekami. Setna rocznica jednej z największej i zarazem najważniejszej bitwy w historii naszego kraju jest idealną okazją do kształtowania postaw patriotycznych oraz przybliżenia istotnych dla historii Polski wydarzeń.

Polskie kino historyczne jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o naszej kulturze i tożsamości. Na zakończenie wakacji zapraszamy mieszkańców na rynek miejski, gdzie w plenerze, pod tak zwaną ,,chmurką” nastąpi projekcja niemego filmu z 1921 roku pt.: „Cud nad Wisłą” z muzyką na żywo w wykonaniu Zespołu ,,Czerwie”.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Prosimy pamiętać, iż w związku z panującą pandemią koronawirusa, należy zachować dystans społeczny oraz zakryć usta i nos na terenie kina plenerowego. Prosimy także zapoznać się z Regulaminem Wydarzenia.

Niepodległa ??
Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

źródło:https://www.gostynin.pl/659,iii-kwartal-2020?tresc=18295