Menu

I Senioriada za nami!

24 maja 2024 - AKTUALNOŚCI, UTW AKTUALNOŚCI
I Senioriada za nami!

Środowe popołudnie skąpane w nieznośnym słońcu dla wielu gostynińskich seniorów zaczęło się dopiero o godzinie 16:00 – o tej godzinie bowiem rozpoczęliśmy pierwszą Senioriadę, czyli seniorski pokaz talentów. Swój talent mógł zaprezentować każdy senior, który przezwyciężył tremę, wewnętrzne lęki i opory i postanowił objawić przed zebranymi na Zamku Gostynińskim swój talent. Nie było łatwo, doskonale zdajemy sobie sprawę, zwłaszcza że sami po raz pierwszy organizowaliśmy takie przedsięwzięcie… Ale cóż – udało się!

Zaprezentowali się przed Państwem przedstawiciele trzech organizacji seniorskich działających w naszym mieście: Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którego koordynatorem jest p. Marcin Gęsiarz, Klubu Seniora „Parostatek” prowadzonego przez p. Kingę Gostyńską oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 19 z prezeską, p. Alicją Lewandowską na czele. Prezentacja została podzielona na dwie przestrzenie: pierwsza, „sceniczna”, dedykowana była wokalistom, chórom, tancerzom oraz innym grupom scenicznym. Druga, ulokowana na obu skrzydłach i na tyłach sali kolumnowej, miała charakter „reprezentacyjny” i tam mogliście Państwo zobaczyć prace malarskie p. Mirosławy Pietrzak oraz różnego rodzaju rękodzieła.

Słyszeliśmy wiele znanych i lubianych utworów w wykonaniu solistów oraz całej grupy wokalnej GUTW w akompaniamencie p. Michała Pilichowicza, a także chóru „Za Pięć Dwunasta” (składającego się z członków PZERiI); śmialiśmy się podczas kabaretów prezentowanych przez seniorów z „Parostatku”; podziwialiśmy tancerzy sekcji „Tańca w kręgu” (również uniwersyteckiego) prowadzonego przez p. Joannę Syskę; mieliśmy zaszczyt wysłuchania minikoncertu p. Grażyny Krzemińskiej wraz z jej uzdolnionymi synami… Nie zabrakło oczywiście występu-niespodzianki, który był wielkim zaskoczeniem także dla samych organizatorów.

Gostynińska Senioriada stała się dla wszystkich środowisk seniorskich naszego miasta przestrzenią do integracji, ale nie tylko. Miejskie Centrum Kultury to przestrzeń, gdzie każdy może spełniać swoje pasje. Głęboko wierzymy, że inicjatywami takimi jak Senioriada nie tylko realizujemy swój statut, ale przede wszystkim upowszechniamy kulturę, której wszyscy jesteśmy uczestnikami. A seniorzy, którym raz jeszcze pragniemy oddać pokłon jako wyraz podziękowania, występami takimi jak te środowe pokazują, że nigdy nie jest za późno na odkrycie i rozwijanie swojego talentu. Niech raz jeszcze wybrzmią słowa znanej piosenki: „nie marnujmy czasu, który dał nam los”, czego życzymy i sobie, i wszystkim, którzy jeszcze mają czas.