Menu

DYBANKA FOLK PROJEKT

Instruktor:

AKADEMIA ŚPIEWU KOOKABURRA STUDIO – Renata Mosiołek
muzyczna rozgrzewka – SPOTKANIE  dla wszystkich kochających muzykę – 26 września (wtorek) godz. 17:00 – kawiarenka mck

Dlaczego folk? 🙂 <3 Ideą projektu jest powołanie formacji muzycznej kultywującej folklor narodów słowiańskich w przystępnych, nowoczesnych aranżacjach.

Piękny śpiew z towarzyszeniem prostych instrumentów muzycznych, a poza tym okazja do spotkania. Śpiewy archaiczne, polskie regionalne pieśni ludowe oraz pieśni narodów słowiańskich, wydają się być doskonałym materiałem wyjściowym do powołania unikalnej na tym obszarze geograficznym formacji muzycznej. Folklor w tradycyjnej odsłonie prezentują liczne zespoły pieśni i tańca, jego folkowa odmiana może stanowić swoistą wartość w odmiennym promowaniu tradycji miejskiej i wiejskiej.

Kto z nami działa?

Renata Mosiołek – animator kultury, muzyk – wokalista, korepetytor śpiewu

Zainteresowanie muzyką folkową sprawiło, że zagościła ona w repertuarze wielu znanych artystów i zespołów, warto wspomnieć Kayah, Zespół Dikanda, Dagadana, Golec uOrkiestra, Trebunie Tutki, Rzepczyno, Kapela ze Wsi Warszawa czy Eney. Dawne treści i dźwięki pięknie brzmią w nowoczesnych, skocznych aranżacjach dostarczając i artystom i odbiorcom niezapomnianego klimatu i wrażeń.

Edukacja muzyczna, nauka technik wokalnych, emisja głosu, ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe i dobór repertuaru (jako baza folklor polski, węgierski, bałkański, cygański, ukraiński) to zadania jakie sobie stawiamy i serdecznie z tego miejsca zapraszamy!