Menu

Dziergamy dla FUNDACJI z GUTW

27 maja 2020 - UTW AKTUALNOŚCI
Dziergamy dla FUNDACJI z GUTW

Pomysł na pożyteczne spędzanie wolnego czasu podesłała do nas jedna ze słuchaczek GUTW Pani Marysia Zielińska. Otóż, moje drogie i moi drodzy robiący na drutach, każdą ilość wydzierganych przez Was czapek i szalików przyjmie od Was Fundacja Redemptoris Missio z Poznania, która za pośrednictwem Wojska Polskiego przekazuje dary do Afganistanu.

Akcję zapoczątkowała zakonnica i działaczka społeczna – siostra Cecylia Śmiech, która za swoje dokonania została uznana Poznanianką Roku 2019. Z jej inicjatywy 10 lat temu powstał w Poznaniu pierwszy klub Włóczkersów, a na jego przykładzie otwierano kolejne kluby na terenie całej Polski. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i współpracy fundacja wyśle już stutysięczną czapkę.

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata.

Źródło: https://gloswielkopolski.pl/poznan-fundacja-redemptoris-missio-wysle-do-afganistanu-stutysieczna-czapke/ar/c1-14776362

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z działalnością Fundacji: https://medycynamisjach.org/

Jeśli ktoś z Państwa zechce przyłączyć się do akcji prosimy o bezpośredni kontakt z panią

Marysią Zielińską tel. 508 088 645, która udzieli szczegółowych informacji odnośnie tej wspaniałej inicjatywy.

Serdecznie pozdrawiamy Panią Marysię i życzymy powodzenia.