MAŻORETKI DLA BABCI I DZIADKA

Dnia 22 lutego 2024 roku odbyło się wydarzenie pod hasłem MAŻORETKI DLA BABCI I DZIADKA, który zorganizowane zostało przez Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie i Fundacje Dobrych Serc TAK. Partnerem przedsięwzięcia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Na występ Mażoretek przybyła przedstawicielka Marszałka Województwa Mazowieckiego Pani Katarzyna Osowicz – Szewczyk, która przeczytała list od Pana Marszałka Adama Struzika.

Wydarzenie poprowadziły: Amelia Parzęcka, Marysia Romanowska i Amelia Sikora. Dziewczęta w imieniu wszystkich tancerek i tancerzy złożyły życzenia przybyłym Babciom i Dziadkom. Podczas koncertu Mażoretki tańczyły, śpiewały piosenki, recytowały wiersze grały i grali na instrumentach.

Zespól @Mażoretki Libra Gostynin zaprezentował sześć choreografii Kamili Rzepieli – Drgas. Weronika Rudzińska zatańczyła z pomponami do utworu „Rock Prelude” Davida Garretta. Antek Kuciejczyk zaprezentował układ do muzyki The Puss Suite Henryego Jackmana. Przedszkolaki zatańczyły do piosenki Barbie Girl zespołu Aqua. Kadetki i Kadeci do Clap Your Hands francuskiego DJ – Kungs. Juniorki zatańczyły do utworu Waterfall Michaela Schulte &R3HAB, a Seniorki do Two Steps From Hell – Evergreen Thomasa Bergersena. Własną choreografię zaprezentowały Lena Kostun i Nikola Śmiałecka do utworu „Dzięki, że jesteś” Lanberry, Tribbs oraz Antoni Kuciejczyk z buławą do piosenki Bruno Marsa pt. „Treasure”.

Trzy Mażoretki zaśpiewały piosenki. Marysia Romanowska wybrała utwór Zbigniewa Wodeckiego pt. „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Lena Kostun „Dzięki, że jesteś” Lanberry, Tribbs, a Cecylia Bogulska „Drzwi do kariery” Karoliny Kamińskiej. Wiersze recytowały: Iza Wichrowska, Nadia Frydrysiak, Małgorzata i Hania Żytkiewicz. Natalia Kieszkowska zagrała na gitarze, a Antoni Kuciejczyk zagrał na trąbce. Na koniec Wszyscy wspólnie swoim Babciom i Dziadkom zaśpiewali STO LAT!

Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego: Adamowi Struzikowi, Wiesławowi Raboszukowi, Rafałowi Rajkowskiemu, Elżbiecie Lanc, Janinie Ewie Orzełowskiej za partnerstwo. Dziękujemy Pani Wicedyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie Pani Annie Buraczyńskiej za życzliwość, wsparcie, przygotowanie Sali.

Dziękujemy Rodzicom Mażoretek, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie poczęstunku.

Dziękuję wszystkim Tancerkom i Tancerzom za aktywny udział w wydarzeniu oraz wszystkim za przybycie i udział w projekcie MAŻORETKI DLA BABCI I DZIADKA, którego partnerem był SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO i zapraszamy na stronę@Mazowsze.serce.Polski, #Mazowsze.serce.Polski.

https://mazovia.pl/…/kampania-promocyjna-odpocznij-na…

Zapraszam do obejrzenia filmu z wydarzenia. https://www.youtube.com/watch?v=IyNWQ6d-XMs…

Koordynator zespołu Joanna Renata Syska

Podobał Ci się wpis? Udostępnij!

0 comments on “MAŻORETKI DLA BABCI I DZIADKA

Comments are closed.

Ułatwienia dostępu