XIX EDYCJA TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA ZA NAMI

24 listopada 2016 - AKTUALNOŚCI
XIX EDYCJA TURNIEJU JEDNEGO WIERSZA ZA NAMI

20161124_195505_hdr2

Za nami 19-sta edycja Turnieju Jednego Wiersza. Wedle słów powitania Dyrektor MBP, p. Katarzyny Leśniewskiej, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, skąd biorą się wiersze i delektowaliśmy się twórczością rodzimych poetów. W tegorocznej odsłonie Turnieju wiele nowości, plakat w odświeżonej szacie graficznej, statuetki kałamarze, a także miejsce spotkania – Galeria Miejskiego Centrum Kultury. Niezmiennie natomiast dopisali uczestnicy i ich oddana publiczność.

Do rywalizacji o laur stanęło 21 poetów w trzech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi swoją twórczość zaprezentowali dorośli, nastepnie uczniowie szkół średnich oraz gimnazjów.
Laureatów wyłoniło jury w składzie Magdalena Garstka, Marzena Ligocka, Aleksandra Milczarek i Waldemar Smaszcz.
Kategoria dorośli:
Laur – Anna Łuczyńska za wiersz „Róża Karmelu”
Wyróżnienie – Dorota Suwała za wiersz „ Kamień”
Kategoria szkoły średnie:
Laur – Emilia Nowak za wiersz „XYZ”
Wyróżnienie – Martyna Perlikowska za wiersz „Ostatnie słowa”
Kategoria gimnazja:
Laur – Julita Puternicka za wiersz „Żyć inaczej”.
Miłą tradycją Turnieju jest wybór ulubieńców publiczności. Młodzi poeci docenili wiersz Piotra Wiśniewskiego „BEZSEN-S”, natomiast dorośli uhonorowali Różę Kaszewską za utwór „Nad Ranem…”.
Akcent humorystyczny na podsumowanie wieczoru stanowił wiersz „Tapeta”, pióra p. Jacka Pesty.

Przyszłoroczny, jubileuszowy Turniej Jednego Wiersza poprzedzić mają warsztaty poetyckie, o których dokładniejszych informacji zasięgnąć można w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Miejskim Centrum Kultury (pok.213 i 214).