Wystawa prac Romana Terzyka „EPITAFIUM” – fotorelacja

19 października 2015 - AKTUALNOŚCI
Wystawa prac Romana Terzyka „EPITAFIUM” – fotorelacja

W piątkowe popołudnie odbył się wernisaż wystawy prac Pana Romana Terzyka, absolwenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor wystawy studiował malarstwo, a swoją twórczość prezentował w wielu miejscach na terenie całej Polski. Od ponad 30 lat Pan Terzyk pracuje jako pedagog w żnińskich szkołach.

Retroryty, wyeksponowane w Galerii MCKu, poświecone są ludziom, którzy odegrali ważną rolę w życiu artysty. W centralnym miejscu wstawy można obejrzeć epitafia poświecone Matce i Ojcu autora prac.

W atmosfere towarzyszacą wydarzeniu, swoja muzyką wprowadził publiczność Pan Maciej Milczarek. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, zagrał dwa utwotu z epoki baroku na klawikordzie.

Po wernisażu nastąpiła podniosła uroczystośc podpisania przez Burmistrzów Gostynina i Żnina Aktu Woli podjęcia partnerstwa obu miast. Medale 750-lecia Żnina otrzymali burmistrz Paweł Kalinowski oraz Stanisław Augustyniak, inicjator współpracy gostynińskich i żnińskich artystów.