WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH JACKA ANTCZAKA „POKOLENIA”- fotorelacja

4 kwietnia 2016 - AKTUALNOŚCI
WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH JACKA ANTCZAKA „POKOLENIA”- fotorelacja

Za nami szczególne wydarzenie twórcze. Na jego wyjątkowość składało się kilka elementów. Jak sugeruje jego nazwa, łączące pokolenia na polu działalności plastycznej – ojca i córkę, ale także, albo przede wszystkim, powstałe z myślą o wsparciu potrzebujących.

O warstwie artystycznej p. Jacek Antczak, twórca wyraził się następująco:

„Słowa, szkice, widoki, wrażenia, wspomnienia układam na płaszczyźnie w kalejdoskop barwnych elementów. Obraz, który powstaje, jest dla mnie inspiracją i tworzywem następnych twórczych manifestacji. Dzielę go, wybieram fragmenty i układam nowe kompozycje. Można tak bez końca…

Powstają barwne collage złożone z kawałków wplecionych w historię mojego życia.”

Wszystkie prezentowane prace plastyczne przeznaczone były na sprzedaż ze wskazaniem dobroczynnym. Całość uzyskanego dochodu zostanie przeznaczona na rzecz Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Gostyninie, celem dofinansowania letniego wypoczynku podopiecznych.

Serdeczne podziękowania składamy Konradowi Kolasińskiemu i Dawidowi Domańskiemu za przygotowanie części artystycznej wydarzenia.