Wystawa Poplenerowa „Sierpc 2015” – OTWARTA

2 października 2015 - AKTUALNOŚCI
Wystawa Poplenerowa „Sierpc 2015” – OTWARTA

W czwartkowe popołudnie odbył się wernisaż Wystawy Plastycznej XXII Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Sierpc 2015” organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie p. Krzysztof Zadrożny powitał przybyłych gości, między innymi Kierownika Artystycznego CKiSz w Sierpcu p. Bożenę Ilską, która dokonała oficjalnego otwarcia wystawy. Gościnnie zjawili się również artyści z Sierpca, którzy brali udział w plenerze p. Anna Górecka, p. Jolanta Smykowska i p. Wojciech Weber.

Uczennice z Gimnazjum w Solcu, Zuzanna Kołodziejska i Julia Kryska, pod okiem p. Pawła Pilichowicza przygotowały oprawę muzyczna wernisażu, za co składamy im serdeczne podziękowania.

Przez najbliższe 2 tygodnie podziwiać będzie można przede wszystkim pejzaże olejne, obrazujące malowniczy Sierpc i jego zakątki. Na wystawie można oglądać prace naszych lokalnych twórców p. Krzysztofa Kopra i p. Pawła Tencera oraz prace ponad dwudziestu artystów z całej Polski.